Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Find en bridgelærer

 

På denne side kan du se en officiel liste over certificerede bridgelæere i DBf. 

Listen er ikke nødvendigvis fyldestgørende, og med den nye persondataforordning, skriver vi ikke nogen på listen som ikke har givet udtrykkeligt tilsagn herom. 

Er du certificeret bridgelærer og vil du gerne med på listen, så send en mail til dbf@bridge.dk.

 

København

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Casper Rubin   2 København
Nikolaj Noval T: 26 79 48 84 
E: nikolaj@noval.dk
1 København
Michael Staub  E: Michael@staub.as 2 København

Nordsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Helle Svensson T: 28 55 68 85
E: Heda@mail.tele.dk
1 Halsnæs
Marianne Windfeld-Lund   2 Halsnæs
Ege Christiansen T: 40 42 66 42
E: ege.christiansen@gmail.com
2 Måløv
Helle Simon Elbro T: 42 44 88 21
E: HelleElbro@outlook.dk
1 Gladsaxe
Ole Sveistrup T: 41 37 36 51
E: osveistrup@gmail.com
2 Hillerød

Poul Erik Jensen

T: 28 59 51 54
E: fuglehavevej@icloud.com
2 Ballerup
Jesper Vildal Ringvad T: 30 25 09 75
E: jesper.vildal@gmail.com
2 Furesø
Lotte Olsen E: lotteolsen@mail.dk 2 Hillerød

Østsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Birgit Schmidt E: birgit.dyndet@gmail.com 1 Roskilde
Visti Christensen E: roskildebridge@outlook.dk 3 Roskilde
Preben Syrach T: 25 48 73 28
E: Syrach@post.tele.dk
3 Vallensbæk
Dennis Larsen E: kryth_larsen@hotmail.com 2 Køge
Tom Rosenkilde T: 4010 93 41
E: tom@stryhn-rosenkilde.dk
2 Roskilde
Ejgil Sjøgaard T: 2016 0877
E: sjogaard@c.dk
1  

Vestsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Svend Ravn T: 29 31 23 95
E: hsravn@hotmail.com
2 Ringsted
Arne Poulsen T: 20 20 10 85
E: arne.s.poulsen@hotmail.com
2 Sorø
Hans Jørgen Schmidt T: 51 20 62 99 / 21 16 98 85
E: halakopp@gmail.com
2 Slagelse
Henning H. Hansen   2 Holbæk
Sonja Rasmussen T: 29 10 49 51
E: Bridgeklubben4270@gmail.com
2 Høng

Storstrøm

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Hardy Hollerup Mikkelsen T: 50 66 19 55
E: hardy.mikkelsen@gmail.com
2 Guldborgsund
Jørgen E. Nielsen   2 Faxe

Bornholm

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Ulla Fink T: 30 18 23 52
E: ulla.fink1@gmail.com
2 Bornholms Region
Niels Rasmussen   2  
Anne Skov T: 29 65 04 64
E: Anne.m.skov@gmail.com
1  
Gorm Christensen T: 22 88 58 01
E: gorm@gormch.dk
2 Bornholms Region
Niels Fensbo   3 Bornholms Region
Mariane Ottesen T: 30 66 26 18
E: mariane2206@hotmail.com
1 Bornholms Region

Nordjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Karin Joy Wolff  E: k@kjw.dk 1 Pandrup
Knud Walther T: 21 77 06 65
E: kwec@has.dk
3 Hjørring
Torben Jakobsen T: 29 46 26 37
E: torbenrj@gmail.com
3 Hjørring
Jens Abildgaard Jensen T: 23 60 22 98
E: abildgaard@mail.tele.dk
3 Brønderslev
Henning Langbak T: 40 89 10 45
E: langbak@has.dk
1 Hirtshals

Østjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Peter Hjortkjær Jørgensen T: 30 20 29 32
E: peterhjortkjaer@gmail.com
1 Aarhus
Søren Roager T: 42 27 72 75
E: soeren.roager@sallinggroup.com
2 Hammel
Jørgen Kandborg T: 20 66 86 57
E: jorgenkandborg@gmail.com
1 Syddjurs
Bent Ole Pedersen T: 26 90 44 52
E: bop@levnu.dk
1 Aarhus
Kirsten Dalgaard Sørensen T: 50 50 55 77 1  
Jørgen Leth-Espensen T: 30 49 18 58 1 Norddjurs

Vestjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Torben Kelså E: t.kelsaa@gmail.com 3 Ikast-Brande
Helle Jacobsen E: hejadk@gmail.com 2 Ikast-Brande
Frede Lund E: Lundfrede@gmail.com 1 Holstebro
Gunhild Foldager T: 30701602
E: gunhild.foldager@gmail.com
1 Holstebro

Sydjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Hardy Overgaard Poulsen T: 28 60 87 11
E: hardypoulsen@live.dk
1 Vejen
Eva Rafn T: 53 54 42 06
E: Girafnbll@live.dk
1 Billund
Ole Nielsen E: obn@privat.dk 3 Aabenraa
Karin Korup Jungdal T: 51 93 00 63
E: karinkorup@hotmail.com
2 Kolding
Jørgen Lindekilde T: 21 22 08 62
E: jlindekilde@gmail.com
1 Vojens

Fyn

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Marianne Durck E: Marianne_durck@c.dk 3 Midtfyn
Grete Holm Nielsen T: 21 27 31 08
E: Ghn1952@gmail.com 
1 Nyborg

 

*Højest beståede modul. Modul 1) Begyndere, Modul 2) Klubspillere og Modul 3) Overbygning