Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Certificerede klubturneringsledere 

 

På denne side kan du se en officiel liste over autoriserede undervisere samt certificerede klubturneringsledere* i DBf. 

Listen er ikke nødvendigvis fyldestgørende, og med den nye persondataforordning, skriver vi ikke nogen på listen som ikke har givet udtrykkeligt tilsagn herom. 

Er du certificeret turneringsleder og vil du gerne med på listen, så send en mail til dbf@bridge.dk

 

Autoriserede undervisere 

Nedenstående personer er af DBf, autoriserede til at undervise i turneringsledelse på modul 1, 2 og 3, og ved slutningen af modul 3, at certificere disse som klubturneringsledere

Distrikt Navn Klub Kontaktinfo
Østsjælland Per Egelund Østsjællands Bridgeklub E: per.egelund@mail.dk
Østsjælland Søren Pirmo Østsjællands Bridgeklub E: pirmo@mail.dk
Fyn Jørn Plet BK51, Fåborg E: plet@c.dk
Østjylland Niels Krøjgaard Akademisk Bridgeklub, Århus E: bridgekroej@hotmail.com

 

Certificerede klubturneringsledere

*Certificerede klubturneringsleder" dækker over at man har fulgt turneringsleder-modul 1-2 og 3, samt at have bestået certificeringen ved slutningen af modul 3.

 

København

Navn Klub Kontaktinfo
Jørgen Vedel BridgeSalonen E: jv@tallan.dk
Henrik Schledermann Culbertson Clubben E: henrik.schledermann@hotmail.com

Nordsjælland

Navn Klub Kontaktinfo
Jørgen Kloster Frederikssund Bridgeklub E: lilleplov@gmail.com
Esben Tind Ballerup Bridge Club E: esbentind+turnleder@gmail.com
T: 2892 2322
Leif Øgaard Bridge Søllerød E: leif@godedyreraad.dk
T: 28 15 46 68
Sven-Erik Larsen Helsinge Bridgeklub E: sel2425@gmail.com 
T: 21 99 48 31
Anders Bjerglund Andersen Espergærde Bridgeklub E: anders.bjerglund@gmail.com
T: 20330211
Steen Bindslev  Lyngby Bridge Klub E: steen@familienbindslev.dk
T: 2010 1000
Bo Lütken Slotsbridge - Hillerød E: vkbl@c.dk
T: 4839 3504

Østsjælland

Navn Klub Kontaktinfo
Rudi Bjerregaard Rødovre Bridgeklub E: rudib@youmail.dk
Peter Køhler Ruder Es, Hvidovre E: lpkoehler@mail.dk
Ida Sørensen Grønhøj Bridgeklub E: idmaso@hotmail.dk
T: 29 46 61 25
Kurt Bentzen Greve Strands Bridgeklub E: kurt.bentzen@jyllingesyd.dk
Bent Jakobsen  Ruder Es, Hvidovre E: elbe@tdcspace.dk 
T: 40 52 19 11
Henning Simonsen Lejre Bridgeklub E: henninganette@gmail.com
Lars Engel Herstedernes Bridgeklub E: lars.engel@skolekom.dk
Allan Christiansen  Ruder 10, Ishøj Bridgeklub E: ahoff@mail.dk
T: 21 65 89 33
Preben Syrach Ruder 10, Ishøj Bridgeklub  
Kim P. Sørensen  Ruder 10, Ishøj Bridgeklub E: kimpeulicke@yahoo.dk
T: 31 40 09 75
Tommy Schmidt Elholm Lejre Bridgeklub E: tommyse@live.dk
T: 20 74 01 46
Ebbe Henriksen Roskilde Bridge 1945 E: bridge1945@outlook.dk
T: 40 99 50 25
Lisbeth Jepsen Nielsen Ruder Es, Hvidovre E: lijn@ftf.dk
Niels Johansen Havdrup Bridgeklub E: karenogniels@mail.dk
T: 51 95 58 78
Ejgil Sjøgaard Greve Strands Bridgeklub  
Finn Schultz Østsjællands Bridgeklub E: s.f.schultz@live.dk
Tom Rosenkilde Bridgelogen Roskilde E: tom@bridgelogen.dk
M: 40 10 93 41

Vestsjælland

Navn Klub Kontaktinfo
Carsten Sylvest Glumsø Bridgeklub E: csylvest@outlook.dk
Anette Hessellund Rørvig Bridgeklub E: anettehessellund@icloud.com
T: 5070 7505
Lise Madsen Ringsted Bridgeklub E: lisemadsen@mail.tele.dk
T: 2320 8485

Storstrøm

Navn Klub Kontaktinfo
Leif J. Madsen Faxe Bridgeklub E: ljm@vemmetofte.dk
T: 51 20 95 20
Lars-Olof Abrahamsen Turneringsklubben Midtsjælland E: lasse@drloa.dk
Leif Hansen  Nykøbing F. Bridgeklub E: leifnyko@gmail.com
Jørgen Holm Nykøbing F. Bridgeklub E: lyckholm@tdcadsl.dk
T: 25 77 21 45
Olaf Johansen Vordingborg Brigdeklub af 1974 E: olafjohansen@nyraad.net
Finn Pedersen Store-Heddinge Bridgeklub E: finnp@tdcadsl.dk
M: 2477 6207

Bornholm

Navn Klub Kontaktinfo
Niels Fensbo Spar-2, Rønne E: nielsfensbo@gmail.com

Nordjylland

Navn Klub Kontaktinfo
Henny Mann Brønderslev Bridgeklub E: hennymann@gmail.com
Jørgen Solsig Nielsen BK af 1973, Hjørring og Hirtshals Bridgeklub E: jnjknielsen@gmail.com
Martin Kolling Jensen Bridgeklubben Nord E: nitromand15@hotmail.com
T: 60 21 44 89
Vilhelm Christiansen Bridgeklubben Nord E: vilhelm@person.dk
Lea Rottbøll Hirtshals og Hjørring Bridgeklub Ønsker ikke at kontaktes 
Erik Christensen Vodskov Bridgeklub E: erik.christensen@besked.com 
Birte Kjeldsen Ravnkilde Bridgeklub E: birte_kjeldsen@hotmail.com

Østjylland

Navn Klub Kontaktinfo
Per Bak Randers Bridgeklub E: pbak1961@gmail.com
Lisbeth Troels Møller Rosenholm Bridgeklub Ønsker ikke at kontaktes

Vestjylland

Navn Klub Kontaktinfo
Niels Andreasen Viborg Ny Bridgeklub Ønsker ikke at være TL udenfor klubben
Jan Tino Knudsen Holstebro Bridgeklub Ønsker ikke at kontaktes
Peter Lilholt Viborg Ny Bridgeklub E: peter.lilholt@fibermail.dk
T: 21 78 97 13
Jens Foldager Holstebro Bridgeklub E: j.foldager@mvbmail.dk
T: 21 22 09 85
Ole Wagener Lemvig Bridgeklub E: olewagener@me.com
T: 24 24 59 93

Sydjylland

Navn Klub Kontaktinfo
Ulla Amby Grindsted Bridgeklub E: amby.bridgeklub@gmail.com
T: 40 20 71 77
Sus Vang Spar K, Esbjerg E: sus.vang@gmail.com
Lars Smidt Grindsted Bridgeklub E: lsm2@bbsyd.dk
T: 61 68 95 47
Niels Eriksen  Bramming Bridgeklub E: niels@eriksen.dk 
T: 2858 0808

Fyn

Navn Klub Kontaktinfo
Jørn Plet BK51, Faaborg E: plet@c.dk
Marianne Durck BK51, Faaborg  
Jane Norgren Assens Bridgeklub af 1951 E: norgren@hotmail.dk
T: 23 93 45 99
Dennis Espersen Middelfart Bridgeklub T: 24 21 59 06
Peter Høgstedt Bogense Bridgeklub E: peter@hoegstedt.com
Jan Vestergaard Ældre Sagens Bridgeklub E: jan.v@live.dk
T: 61 26 18 35
Niels Caspersen    
Carl Johan Stolpe Svendborg Bridgeklub E: stolpe@dadlnet.dk
Ulla Elmelund Svendborg Bridgeklub E: ulla5700@gmail.com
Kennet Berg Jensen BK51, Faaborg E: kennetbergjensen@gmail.com
Claus Christiansen BK51, Faaborg E: ullaogclauschristiansen@gmail.com
Søren Hoppe Svendborg Bridgeklub  
Michael Brande Svendborg Bridgeklub E: brande1989@gmail.com
T: 6177 8841