Deltagere seniorhold 2012-2013

 

Indledende weekend den 19.-20. januar 2013

 

ØSTPULJE 
Nr. 1 Eivind Sveinbjørnsson
Eivind Sveinbjørnsson, Bente Christensen, Helge Hesselberg, Jakob Bjerrum, Poul Larsen, Keld Larsen
 

Nr. 2  Peter Gallmayer
Peter Gallmayer, Mette Koefoed, Villy Thulsted, Annette Melander

 

Nr. 3  Klavs Kierulff
Klavs Kierulff, Bjørn Jespersen, Ludvig Kahane, Leon Wiwak

Nr. 4 Peter Møller Nielsen
Peter Møller Nielsen, Gitte Druedahl, Hanne Nielsen, Niels Anker

Nr. 5 Veikko Kinnunen

Veikko Kinnunen, Birthe Kinnunen, Søren Fischer, Michael Svendsen

 

Nr. 6 Allan Christiansen
Allan Christiansen, Søren Pirmo, Kirsten Struve, Henning Druedahl

 

Nr. 7 Steen Bindslev

Steen Bindslev, Finn Jensen, Steen Leth, Torben Leth

 

Nr. 8 Bent Hansen
Bent Hansen, Birthe Hansen, Bodil Wurtz, Peter Wurtz

 

Nr. 9 Søren Windelin
Søren Windelin, Jens U Kromann, Jens Meedom, Laila Degn-Petersen


Nr. 10 Olaf Ries

Olaf Ries, Rudi Bjerregaard, Flemming Haag, Flemming Øster, Ib Larsen
 
Nr. 11 Erik Lund

Erik Lund, Steen Jacobsen, Søren Holst, Nils Wulff

 

Nr. 12 Flemming Dahl

Flemming Dahl, Peter Lund, Georg Norris, Henrik Norman Hansen, Thomas Berg, Geert Jørgensen

 




VESTPULJE
 
Nr. 1 Jørgen Røhl 

Jørgen Røhl, Ole Wolff, Villy Dam, Arne Mohr

 

Nr. 2 Georg Aatorp

NPC Georg Aatorp, Niels Svendsen, Niels Nymark, Jørgen Priess, Erik Brok, Svend Larsen, Karl Pedersen

 

Nr. 3 Jens Kjeldsen

Jens Kjeldsen, Kurt Boysen, Erling Andersen, Else Andersen

 

Nr. 4 Anton Hansen

Anton Hansen, Henry Elmholt, Kaj Leegaård, Søren Glud Johansen

 

Nr. 5 Jens Zeuthen
Jens Zeuthen, Carl Thomassen, Kurt Christensen, Bent Hougaard

 

Nr. 6 Erik Fjord

Erik Fjord, Birthe Kjær Larsen, Carsten Klemmensen, Aage Kristensen

 

Nr. 7 Poul Bo Madsen

Poul Bo Madsen, Kirsten Madsen, Torsten Lind Thomsen, Villy Christensen

 

Nr. 8 Marius Lyhne-Knudsen

Marius Lyhne-Knudsen, Torben Thrane, Svend Thomsen, Steen Mikkelsen
 
Nr. 9 Ole Veje

Ole Veje, Jens Fynboe, Klaus Fynboe, Ejler Ejlersen

 

Nr. 10 Niels Henriksen
Niels Henriksen, H.K. Sørensen, Vagn Søndergaard, Jørgen Pabst
 
Nr. 11 Steen Schou
Steen Schou, Frederik Mørk, Knud-Aage Boesgaard, H.C. Nielsen
 
Nr. 12 Jens M. Thomsen
Jens M. Thomsen, Jes Bank, Albert M. Nielsen, Preben Taasti
 

 

SPILLESTEDER

Østpuljen
Bridgehuset
Sverigesvej 7A

4200 Slagelse

 

Vestpuljen
Nørgaards Højskole
Vestre Ringvej 9
8850 Bjerringbro

 

TIDSSKEMA FOR BEGGE SPILLESTEDER

Lørdag

  1. kamp 12.30-13.45

  2. kamp 14.00-15.15
  3. kamp 15.30-16.45

  4. kamp 17.00-18.15

  5. kamp 19.15-20.30

  6. kamp 20.45-22.00

 

Søndag

  7. kamp 09.30-10.45

  8. kamp 11.00-12.15

  9. kamp 13.15-14.30

10. kamp 14.45-16.00

11. kamp 16.15-17.45