Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Find en bridgelærer

 

På denne side kan du se en officiel liste over certificerede bridgelærere i DBf. 

Listen er ikke nødvendigvis fyldestgørende, og med den nye persondataforordning, skriver vi ikke nogen på listen som ikke har givet udtrykkeligt tilsagn herom. 

Er du certificeret bridgelærer og vil du gerne med på listen, så send en mail til dbf@bridge.dk.

 

København

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Casper Rubin   2 København
Nikolaj Noval T: 2679 4884 
E: nikolaj@noval.dk
1 København
Michael Staub  E: Michael@staub.as 2 København

Nordsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Helle Svensson T: 28 55 68 85
E: Heda@mail.tele.dk
1 Halsnæs
Marianne Windfeld-Lund   2 Halsnæs
Ege Christiansen T: 4042 6642
E: ege.christiansen@gmail.com
2 Måløv
Helle Simon Elbro T: 4244 8821
E: HelleElbro@outlook.dk
1 Gladsaxe
Ole Sveistrup T: 4137 3651
E: osveistrup@gmail.com
2 Hillerød

Poul Erik Jensen

T: 2859 5154
E: fuglehavevej@icloud.com
2 Ballerup
Jesper Vildal Ringvad T: 3025 0975
E: jesper.vildal@gmail.com
2 Furesø
Lotte Olsen E: lotteolsen@mail.dk 2 Hillerød
Lisbeth Hvolby T: 2087 5236
E: lhv@hvolby.eu
2 Farum
Pia Knak Jacobsen T: 3045 5158
E: lspjacobsen@mail.tele.dk​​
  Hornbæk
Steen Jacobsen T: 3045 5158
E: lspjacobsen@mail.tele.dk​​
  Hornbæk

Østsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Birgit Schmidt E: birgit.dyndet@gmail.com 1 Roskilde
Visti Christensen E: roskildebridge@outlook.dk 3 Roskilde
Preben Syrach T: 2548 7328
E: Syrach@post.tele.dk
3 Vallensbæk
Dennis Larsen E: kryth_larsen@hotmail.com 2 Køge
Tom Rosenkilde T: 4010 9341
E: tom@stryhn-rosenkilde.dk
2 Roskilde
Ejgil Sjøgaard T: 2016 0877
E: sjogaard@c.dk
1 Greve

Vestsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Svend Ravn T: 2931 2395
E: hsravn@hotmail.com
2 Ringsted
Arne Poulsen T: 2020 1085
E: arne.s.poulsen@hotmail.com
2 Sorø
Hans Jørgen Schmidt T: 5120 6299 / 2116 9885
E: halakopp@gmail.com
2 Slagelse
Henning H. Hansen   2 Holbæk
Sonja Rasmussen T: 2910 4951
E: Bridgeklubben4270@gmail.com
2 Høng

Storstrøm

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Hardy Hollerup Mikkelsen T: 5066 1955
E: hardy.mikkelsen@gmail.com
2 Guldborgsund
Jørgen E. Nielsen   2 Faxe

Bornholm

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Ulla Fink T: 3018 2352
E: ulla.fink1@gmail.com
2 Bornholms Region
Niels Rasmussen   2  
Anne Skov T: 2965 0464
E: Anne.m.skov@gmail.com
1  
Gorm Christensen T: 2288 5801
E: gorm@gormch.dk
2 Bornholms Region
Niels Fensbo   3 Bornholms Region
Mariane Ottesen T: 3066 2618
E: mariane2206@hotmail.com
1 Bornholms Region

Nordjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Karin Joy Wolff  E: k@kjw.dk 1 Pandrup
Knud Walther T: 2177 0665
E: kwec@has.dk
3 Hjørring
Torben Jakobsen T: 2946 2637
E: torbenrj@gmail.com
3 Hjørring
Jens Abildgaard Jensen T: 2360 2298
E: abildgaard@mail.tele.dk
3 Brønderslev
Henning Langbak T: 4089 1045
E: langbak@has.dk
1 Hirtshals
Vilhelm Christiansen
T: 6110 5960
2  

Østjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Peter Hjortkjær Jørgensen T: 3020 2932
E: peterhjortkjaer@gmail.com
1 Aarhus
Søren Roager T: 4227 7275
E: soeren.roager@sallinggroup.com
2 Hammel
Jørgen Kandborg T: 2066 8657
E: jorgenkandborg@gmail.com
1 Syddjurs
Bent Ole Pedersen T: 2690 4452
E: bop@levnu.dk
1 Aarhus
Kirsten Dalgaard Sørensen T: 5050 5577 1  
Jørgen Leth-Espensen T: 3049 1858 1 Norddjurs
Helle Jacobsen E: hejadk@gmail.com 2 Silkeborg

Vestjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Torben Kelså E: t.kelsaa@gmail.com 3 Ikast-Brande
Frede Lund E: Lundfrede@gmail.com 1 Holstebro
Gunhild Foldager T: 3070 1602
E: gunhild.foldager@gmail.com
1 Holstebro
Holger Kvist T: 2020 3775
E: hhkvist@gmail.com
2 Holstebro
Poul Bo Madsen E: poul.bo@hotmail.com 3 Struer

Sydjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Hardy Overgaard Poulsen T: 2860 8711
E: hardypoulsen@live.dk
1 Vejen
Eva Rafn T: 5354 4206
E: Girafnbll@live.dk
1 Billund
Ole Nielsen E: obn@privat.dk 3 Aabenraa
Karin Korup Jungdal T: 5193 0063
E: karinkorup@hotmail.com
2 Kolding
Torben Frimer E: Torbenfrimer6000@gmail.com 1 Kolding
Jørgen Lindekilde T: 2122 0862
E: jlindekilde@gmail.com
1 Vojens
Ulla Amby T: 4020 7177
E: amby.bridgeklub@gmail.com
2 Billund
Mette Jakobsen T: 3165 6580
E: krathuse@hotmail.com
  Sønderborg
Thorwald Christiansen E: thorwald@mail.tele.dk 2 Aabenraa

Fyn

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Marianne Durck E: Marianne_durck@c.dk 3 Midtfyn
Grete Holm Nielsen T: 2127 3108
E: Ghn1952@gmail.com 
1 Nyborg

 

*Højest beståede modul. Modul 1) Begyndere, Modul 2) Klubspillere og Modul 3) Overbygning