Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Find en bridgelærer

 

På denne side kan du se en officiel liste over certificerede bridgelærere i DBf. 

Listen er ikke nødvendigvis fyldestgørende, og med den nye persondataforordning, skriver vi ikke nogen på listen som ikke har givet udtrykkeligt tilsagn herom. 

Er du certificeret bridgelærer og vil du gerne med på listen, så send en mail til dbf@bridge.dk.

 

København

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Casper Rubin   2 København
Nikolaj Noval T: 26 79 48 84 
E: nikolaj@noval.dk
1 København
Michael Staub  E: Michael@staub.as 2 København

Nordsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Helle Svensson T: 28 55 68 85
E: Heda@mail.tele.dk
1 Halsnæs
Marianne Windfeld-Lund   2 Halsnæs
Ege Christiansen T: 40 42 66 42
E: ege.christiansen@gmail.com
2 Måløv
Helle Simon Elbro T: 42 44 88 21
E: HelleElbro@outlook.dk
1 Gladsaxe
Ole Sveistrup T: 41 37 36 51
E: osveistrup@gmail.com
2 Hillerød

Poul Erik Jensen

T: 28 59 51 54
E: fuglehavevej@icloud.com
2 Ballerup
Jesper Vildal Ringvad T: 30 25 09 75
E: jesper.vildal@gmail.com
2 Furesø
Lotte Olsen E: lotteolsen@mail.dk 2 Hillerød
Lisbeth Hvolby T: 20 87 52 36
E: lhv@hvolby.eu
2 Farum

Østsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Birgit Schmidt E: birgit.dyndet@gmail.com 1 Roskilde
Visti Christensen E: roskildebridge@outlook.dk 3 Roskilde
Preben Syrach T: 25 48 73 28
E: Syrach@post.tele.dk
3 Vallensbæk
Dennis Larsen E: kryth_larsen@hotmail.com 2 Køge
Tom Rosenkilde T: 4010 93 41
E: tom@stryhn-rosenkilde.dk
2 Roskilde
Ejgil Sjøgaard T: 2016 0877
E: sjogaard@c.dk
1 Greve

Vestsjælland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Svend Ravn T: 29 31 23 95
E: hsravn@hotmail.com
2 Ringsted
Arne Poulsen T: 20 20 10 85
E: arne.s.poulsen@hotmail.com
2 Sorø
Hans Jørgen Schmidt T: 51 20 62 99 / 21 16 98 85
E: halakopp@gmail.com
2 Slagelse
Henning H. Hansen   2 Holbæk
Sonja Rasmussen T: 29 10 49 51
E: Bridgeklubben4270@gmail.com
2 Høng

Storstrøm

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Hardy Hollerup Mikkelsen T: 50 66 19 55
E: hardy.mikkelsen@gmail.com
2 Guldborgsund
Jørgen E. Nielsen   2 Faxe

Bornholm

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Ulla Fink T: 3018 2352
E: ulla.fink1@gmail.com
2 Bornholms Region
Niels Rasmussen   2  
Anne Skov T: 2965 0464
E: Anne.m.skov@gmail.com
1  
Gorm Christensen T: 2288 5801
E: gorm@gormch.dk
2 Bornholms Region
Niels Fensbo   3 Bornholms Region
Mariane Ottesen T: 3066 2618
E: mariane2206@hotmail.com
1 Bornholms Region

Nordjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Karin Joy Wolff  E: k@kjw.dk 1 Pandrup
Knud Walther T: 2177 0665
E: kwec@has.dk
3 Hjørring
Torben Jakobsen T: 2946 2637
E: torbenrj@gmail.com
3 Hjørring
Jens Abildgaard Jensen T: 2360 2298
E: abildgaard@mail.tele.dk
3 Brønderslev
Henning Langbak T: 4089 1045
E: langbak@has.dk
1 Hirtshals
Vilhelm Christiansen
T: 6110 5960
2  

Østjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Peter Hjortkjær Jørgensen T: 3020 2932
E: peterhjortkjaer@gmail.com
1 Aarhus
Søren Roager T: 4227 7275
E: soeren.roager@sallinggroup.com
2 Hammel
Jørgen Kandborg T: 2066 8657
E: jorgenkandborg@gmail.com
1 Syddjurs
Bent Ole Pedersen T: 2690 4452
E: bop@levnu.dk
1 Aarhus
Kirsten Dalgaard Sørensen T: 5050 5577 1  
Jørgen Leth-Espensen T: 3049 1858 1 Norddjurs
Helle Jacobsen E: hejadk@gmail.com 2 Silkeborg

Vestjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Torben Kelså E: t.kelsaa@gmail.com 3 Ikast-Brande
Frede Lund E: Lundfrede@gmail.com 1 Holstebro
Gunhild Foldager T: 30701602
E: gunhild.foldager@gmail.com
1 Holstebro
Holger Kvist T: 20 20 37 75
E: hhkvist@gmail.com
2 Holstebro
Poul Bo Madsen E: poul.bo@hotmail.com 3 Struer

Sydjylland

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Hardy Overgaard Poulsen T: 2860 8711
E: hardypoulsen@live.dk
1 Vejen
Eva Rafn T: 5354 4206
E: Girafnbll@live.dk
1 Billund
Ole Nielsen E: obn@privat.dk 3 Aabenraa
Karin Korup Jungdal T: 5193 0063
E: karinkorup@hotmail.com
2 Kolding
Torben Frimer E: Torbenfrimer6000@gmail.com 1 Kolding
Jørgen Lindekilde T: 2122 0862
E: jlindekilde@gmail.com
1 Vojens
Ulla Amby T: 4020 7177
E: amby.bridgeklub@gmail.com
2 Billund

Fyn

Navn Kontaktinfo Modul* Bopælskommune
Marianne Durck E: Marianne_durck@c.dk 3 Midtfyn
Grete Holm Nielsen T: 2127 3108
E: Ghn1952@gmail.com 
1 Nyborg

 

*Højest beståede modul. Modul 1) Begyndere, Modul 2) Klubspillere og Modul 3) Overbygning