Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Medaljer gennem tiden

 

Siden er under opbygning, og bliver løbende opdateret!

 

Turnering

Landshold

Medalje

Hvem

2020 - Online junior VM  Junior (U26) Guld Sophie Bune, Søren Bune, Christian Lahrmann, Søren Caspersen og Claus Lund (NPC)
2019 - VM i Wuhan, Kina Senior Guld Knud-Aage Boesgaard, H.C. Nielsen, Steen Schou, Jørgen Hansen, Søren Christiansen, Henrik Norman Hansen, Bo Bilde (NPC) og Jan Nielsen (coach)
2019 - Junior EM, Oslo, Norge Junior Sølv Alma Rasmussen, Line Henriksen, Amalie Rosa Bune, Georg Würtz, Aron Tylvad, Daniel Tylvad og Morten Bune (NPC)
2019 - Junior NM, Nykøbing F.  Junior (U26) Sølv Søren Bune, Emil Buus Thomsen, Andreas Plejdrup, Christian Lahrmann, Sophie Bune, Søren Caspersen og Morten Bilde (NPC)
2019 - Junior NM, Nykøbing F. Junior (Women)  Sølv Amalie Bune, Clara Brun Pedersen, Freja Altenburg, Frederikke Altenburg, Sarah Henriksen, Leah Jacobsen og Morten Bune (NPC)
2019 - Junior NM, Nykøbing F.  Junior (U16) Bronze Line Henriksen, Alma Rasmussen, Nikolaj Zeeberg, Mathias Møller Larsen og Marie Henriksen (NPC)
2017 - Åben EM, Montecatini, Italien Dame Guld Lone Bilde, Helle Rasmussen, Tina Ege, Stense Farholt og Bo Lønberg Bilde (NPC)
2017 - NM i Horsens, Danmark Dame Guld Signe Buus Thomsen, Bjørg Houmøller, Lone Bilde, Helle Rasmussen og Povl Sommer (NPC)
2017 - Junior NM, Oslo Junior (U26) Sølv Majka Bilde, Peter Jepsen, Victor Todd-Moir, Søren Bune, Malene Holm Christensen, Bas van Engelen, Dennis Bilde (NPC) og Birgitte Capion Nielsen (Coach)
2017 - Junior NM, Oslo Junior (Women) Sølv Leah Thrane, Frederikke Graakjær Altenburg, Amalie Rosa Bune, Matilde Frankel, Johanne Bilde Koefoed, Sophie Laura Bune, Kristian Tylvad (NPC) og Birgitte Capion Nielsen (Coach) 
2017 - Junior NM, Oslo Junior (U16) Bronze Christina Roesen Wahl, Sarah Henriksen, Daniel Tylvad, Aron Tylvad, Viktor Kolding, Georg B. Würtz, Morten Bilde (NPC), Pia Nielsen Jensen (coach)
2016 - WBG* i Wroclaw, Polen Senior Bronze Knud-Aage Boesgaard, Jørgen Hansen, H.C. Nielsen, Dorthe Schaltz, Peter Schaltz, Steen Schou, Peter Magnussen (NPC) og Jytte Ibsen (coach)
2015 - NM på Færøerne Dame Guld Maria Rahelt, Nadia Bekkouche, Lone Bilde, Helle Rasmussen, Christina Lund Madsen, Anne Sofie Houlberg og Susanne Kramhøft (NPC)
2015 - Junior NM, Vejen Junior (U26) Bronze Andreas Plejdrup, Søren Bilde, Majka Bilde, Signe Buus-Thomsen, Emil Buus Thomsen, Morten Bilde (NPC), Emil Jepsen (coach) og Dennis Bilde (coach)
2015 - Junior NM, Vejen Junior (U21) Sølv Søren Bune, Victor Todd-Moir, Christian Lahrmann, Søren Caspersen og Morten Bune (NPC)
2015 - Junior NM, Vejen Junior (Women) Sølv Sophie Bune, Malene Holm Christensen, Amalie Koch-Palmund, Rikke Capion, Julie Hald Nielsen (NPC), Emil Jepsen (coach) og Dennis Bilde (coach)
2013 - NM på Island Dame Guld Helle Rasmussen, Lone Bilde, Christina Lund Madsen, Fie Houlberg Jensen, Peter Kraunsøe (NPC) og Bo Lønberg Bilde (coach)
2011 - EM i Albena, Bulgarien Junior Bronze Dennis Bilde, Niclas Raulund Ege, Emil Jepsen, Maria Dam Mortensen, Matias Rohrberg og Lars Tofte
2011 - NM Dame Guld Lone Bilde, Trine Binderkrantz, Helle Rasmussen, Nadia Bekkouche og Lars Mathiasen (NPC)
2010 - EM i Belgien Senior Sølv Peter Magnussen, Peter Lund, Steen Møller, Peter Schaltz, Thomas Berg, Geert Jørgensen og Flemming Danielsen (NPC)
2008 - VM i Beijing, Kina Junior Guld  Dennis Bilde, Anne-Sofie Houlberg, Jonas Houmøller, Emil Jepsen, Lars Kirkegaard Nielsen, Martin Schaltz, Henrik Røn og Kåre Gjaldbæk (NPC)
2007 - Åben EM i Antalya, Tyrkiet Dame Bronze Stense Farholt, Anita Jensen, Maria Rahelt og Helle Rasmussen
2005 - VM i Estoril, Portugal Senior Bronze Jens Auken, Flemming Dahl, Peter Lund, Kirsten Steen Møller, Steen Møller, Georg Norris og Peter Westrup (NPC)
2004 - EM i Malmø, Sverige Senior Guld Jens Auken, Peter Lund, Kirsten Steen Møller, Steen Møller, Georg Norris og Flemming Dahl 
2003 - VM i Paris, Frankrig Junior Sølv Kåre Gjaldbæk, Boje Henriksen, Bjørg Houmøller, Jonas Houmøller, Andreas Marquardsen, Martin Schaltz, Jacob Røn (NPC) og Lars Walter Petersen (coach)
2002 - EM i Salsamaggiore, Italien Senior Bronze Peter Lund, Steen Møller, Gerog Norris, Hans Werge og Flemming Dahl (PC)
2002 - EM i Torquay, England Junior Sølv Kåre Gjaldbæk, Bøje Henriksen, Bjørg Houmøller, Jonas Houmøller, Andreas Marquardsen og Martin Schaltz
2001 - VM i Mangaratiba, Brasilien Junior Bronze Michael Askgaard, Gregers Bjarnason, Kåre Gjaldbæk, Jonas Houmøller, Andreas Marquardsen, Martin Schaltz, Hans Kristian Sørensen (NPC) og Bettina Kalkerup (coach)
1999 - VM i Hamilton, Bermuda Dame Bronze Anne Katrine Bilde-Koefoed, Dorte Cilleborg, Mette Drögemuller, Bettina Kalkerup, Charlotte Koch-Palmund, Kirsten Steen Møller, Jacob Røn (NPC) og Lotte Skaaning-Norris (coach)
1999 - VM i Fort Lauderdale, USA Junior Bronze Gregers Bjarnarson, Anders Hagen, Kasper Konow, Mik Kristensen, Morten Lund Madsen og Mikkel Bensby Nöhr
1997 - VM i Ontario, Canada Junior Guld Freddi Brøndum, Mik Kristensen, Lars Lund Madsen, Morten Lund Madsen, Mikkel Bensby Nohr, Jacob Røn og Kirsten Steen Møller (NPC)
1998 - EM Wien, Østrig Junior Sølv Claus Boysen, Freddi Brøndum, Kasper Konow, Mik Kristensen, Morten Lund Madsen og Mikkel Bensby Nöhr
1996 - WBG* på Rhodos, Grækenland Åben række  Bronze Morten Andersen, Jens Auken, Lars Blakset, Søren Christiansen, Dennis Koch-Palmund og Lauge Schäffer
1996 - EM i Cardiff, Wales Junior Bronze Stig Andersen, Freddi Brøndum, Lars Lund Madsen, Morten Lund Madsen, Anders Østergaard og Jacob Røn
1995 - VM på Bali, Indonesien  Junior Bronze Freddi Brøndum, Mathias Bruun, Nikolai Kampmann, Lars Lund Madsen, Morten Lund Madsen, Jacob Røn og Jens Kofoed (NPC)
1994 - EM i Papendal, Holland Junior Sølv Mathias Bruun, Jesper Dahl, Nicolai Kampmann, Lars Lund Madsen, Morten Lund Madsen og Jacob Røn
1993 - EM i Menton, Frankrig Åben række Sølv Jens Auken, Dennis Koch-Palmund, Georog Norris, John Norris, Dorthe Schaltz og Peter Schaltz
1990 - EM i Neumunster, Tyskland Junior Bronze Henrik Iversen, Morten Rask Jepsen, Charlotte Koch-Palmund, Niels Krøjgaard, Karsen Nissen Pedersen og Jan Rolf-Larsen
1988 - WBG* i Venedig, Italien  Dame Guld Trine Dahl, Bettina Kalkerup, Kirsten Møller, Judy Norris, Charlotte Palmund, Dorthe Schaltz og Inger Lindegaard (NPC)
1986 - EM i Budapest, Ungarn Junior Bronze Morten Bilde, Lars Blakset, Niels Foged, Lars Grønvald, Jens Kofoed og Jørn Lund
1984 - WBG* i Seattle, USA Åben række  Bronze Jens Auken, Knud-Aage Boesgaard, Peter Schaltz, Steen Schou, Stig Werdelin og Jens Kruuse (NPC)   
1979 - EM i Lausanne, Schweiz Åben række  Sølv Knud-Aage Boesgaard, Eric Grande, Steen Møller, Peter Schaltz, Stig Werdelin og Hans Werge
1970 - EM i Dublin, Irland Junior Guld Knud-Aage Boesgaard, Flemming Dahl, Per Eskesen, Gert Kristensen, Peter Schaltz og Kirsten Seerup
1960 - WBG* i Turin, Italien Dame Bronze Oth Dam, Annelise Faber, Rigmor Fraenckel, Lizzie Schaltz, Gulle Skotte og Sven Halvorsen (NPC)
1958 - EM i Oslo, Norge Dame Guld Otti Damm, Annelise Faber, Rigmor Frankel, Gerda Ljungberg og Mis Nyholm
1957 - EM i Wien, Østrig Dame Guld Otti Dam, Detlevsen, Rigmor Frankel, Vibeke Peterson og Gulle Skotte
1955 - EM i Amsterdam, Holland Dame Guld Otti Dam, Rigmor Frankel, Vibeke Peterson, Lizzie Schaltz og Gulle Skotte
1949 - EM i Paris, Frankrig Dame Guld Else Dam, Otti Dam, Rigmor Frankel og Demly Wilming
1948 - EM i København, Danmark Dame Guld Else Dam, Rigmor Frankel, Gurli Kieldsen, Vera Thostrup og Demly Wilming
1938 - EM i Oslo, Norge Dame Guld A. Hillerup, K. Kolle, E. Lundsteen og Demly Wilming

*WBG står for World Bridge Games (tidligere OL)
NPC står for Non-Playing Captain