Seniorhold program indledende weekend 2016-2017

 


I både vest- og østpuljen spilles i den indledende weekend Monrad - 9 runder a 12 spil.

Der tildeles 0,9 GP til deling på holdet for vunden kamp.

Til A-finalen kvalificerer 6 hold fra vest + 6 hold fra øst
Til B-finalen kvalificerer 5 hold fra vest + 7 hold fra øst
Til C-finalen kvalificerer 5 hold fra vest + 7 hold fra øst

 

Vestpulje

Østpulje

                                                                                                  
Startliste Starliste  
Resultater Resultater  

 

Tidsplan

Lørdag

1. kamp  12:30-14:00

2. kamp 14:15-15:45

3. kamp 16:00-17:30

4. kamp 18:30-20:00

5. kamp 20:15-21:45

Søndag

6. kamp 09:30-11:00

7. kamp 11:15-12:45

8. kamp 13:45-15:15

9. kamp 15:30-17:00

 

Spillesteder

Vestpulje
Vanggårdscentret
Paludan-Müllersvej 26
8200 Aarhus N
Tlf. 8610 8147

Østpulje
Østsjællands Bridgecenter  
Tigervej 12-14                                            
4600 Køge                          
Tlf. 5665 8054 

 

Deltagere

Vestpuljen 

Nr. 1. Steen Schou
Dorthe Schaltz, Hans Christian Nielsen, Steen Schou (C), Peter Schaltz, Jørgen Cilleborg Hansen, Knud-Aage Boesgaard

Nr. 2. Erling Andersen
Erling Andersen (C), Jens Kjeldsen, Verner Larsen, Else Andersen

Nr. 3. Poul Bo Madsen
Poul Bo Madsen (C), Leif Molbech, Kirsten Madsen, Villy Christensen

Nr. 4. Jens Zeuthen
Jens Zeuthen (C), Mogens Thorsager, Christian Fogh Nielsen, Benny Hedegaard

Nr. 5. Ejler Ejlersen
Søren Parbo, Bo Blunch, Harry Frandsen, Ejler Ejlersen (C)

Nr. 6. Marius Lyhne-Knudsen
Mogens Nyvig, Marius Lyhne-Knudsen (C), Uffe Poulsen, Mogens Boysen

Nr. 7. Jørgen Røhl
Arne Mohr, Hans Werge, Jørgen Anker Pabst, Jørgen Røhl (C)

Nr. 8. Henning Langbak
Henning Langbak (C), Svend Haugaard Andersen, Christian Uldal, Bente Pedersen

Nr. 9. Ib Axelsen
Ib Axelsen (C), Torben Rosell, Karl Kalmar Pedersen, Andreas Andersen

Nr. 10. Georg Aatorp
Georg Aatorp (C), Vagn Søndergaard, Jørgen Priess, Niels Nymark, Svend Larsen, Erik Brok

Nr. 11. Anton Hansen
Anton Hansen (C), Frode Haunstrup, Knud Haunstrup, Poul Erik Grønborg, Knud Erik Verner

12. Lissy F. Kristiansen
Lissy F. Kristiansen (C), Niels Bræmer, Lise Mikkelsen, Inge Keiser

13. Niels Henriksen
Niels Henriksen (C), Preben Taasti, Morten Stege, Hans Kristian Sørensen

Nr. 14. Karsten Dorph
Karsten Dorph (C), Henning Feirup, Bente Dirksen, Grethe Døpping

Nr. 15. Jens Abildgaard Jensen
Jens Abildgaard Jensen (C), Else Lentz, Anny Lang, Preben Knudsen

Nr. 16. Jørgen Madsen
Jørgen Madsen (C), Sonja Holmgaard, Birthe Kjær Larsen, Erik Fjord Pedersen

 

Østpulje

Nr. 1. John Maagaard
John Maagaard (C), Ingelise Meiland, Karsten Meiland, Elsebeth Maagaard

Nr. 2. Henrik Kruse Petersen
Sigurd Lauge Pedersen, Stig Werdelin, Peter Lund, Henrik Kruse Petersen (C)

Nr. 3. Mette Koefoed
Mette Koefoed (C), Ole Kofoed, Mogens Müller, Vera Petersen

Nr. 4. Eivind Sveinbjørnsson
Eivind Sveinbjørnsson (C), Søren Larsen, Lars Øgaard, Gerda Silke Holm

Nr. 5. Jørgen Vedel
Jørgen Vedel (C), Ole Palm, Ole Stohn, Jakob Baden

Nr. 6. Jens Greisen
Jens Greisen (C), Hans Chr Elsøe Jensen, Bent Vestergaard, Niels Hougaard

Nr. 7. Steen Bindslev
Steen Bindslev (C), Bjørn Hafstrøm, Terkel Lund-Nielsen, Finn Jensen

Nr. 8. Søren Windelin
Søren Windelin (C), Lajla Degn-Petersen, Hans Kierkegaard, Jens Meedom

Nr. 9. Arne Nørgaard
Arne Nørgaard (C), Peter Molander, Torben Lauritzen, Frank Hansen

Nr. 10. Peter Møller Nielsen
Niels Anker, Hanne Nielsen, Gitte Druedahl, Peter Møller Nielsen (C)

Nr. 11. Helge Hesselberg
Helge Hesselberg (C), Mogens Rerup, Ole Vøgg Veje, Jakob Bjerrum

Nr. 12. Bent Hansen
Bent Hansen (C), Veikko Kinnunen, Birthe Kinnunen, Peter Würtz, Bodil Würtz, Birthe Hansen

Nr. 13. Lisbeth Smed
Lisbeth Smed (C), Helle Velschow-Rasmussen, Karen Hornbeck, Ib Hornbeck, Lisbeth Smed

Nr. 14. Erik Lund
Erik Lund (C), Povl Sommer, Frank Paaskesen, Kate Reiter

Nr. 15. Peter Gallmayer
Peter Gallmayer (C), Michael H Svendsen, Rudi Bjerregaard, Kaj Druedal

Nr. 16. Flemming Dahl
Flemming Dahl (C), Geert Max Jørgensen, Georg Norris, Henrik Norman Hansen

Nr. 17. Allan Christiansen
Allan Christiansen (C), Henrik Rud Pedersen, Gunvor Andresen, Ulla Christensen, Bodil Schrøder, Jens Brix Christiansen

Nr. 18. Torben Andersen
Torben Andersen (C), Knud Breum Sørensen, Jytte Dahl, Mogens Bak

Nr. 19. Carsten Bernth
Carsten Bernth (C), Thomas Würtz, Uwe Jens Feddersen, Jesper Debois

Nr. 20. Eva Ricard
Eva Ricard (C), Karsten Vinther, Jens Toft, Mona Grethe Olesen