Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Systemkort 2019-2020

 

1. division

2. division

3. division øst

3. division vest

 

1. division

1. Mads Eyde
Jacob Røn - Freddi Brøndum, Mats Nilsland - Simon Jacob Hult, Mads Eyde - Mats Nilsland, Mads Eyde - Thomas Vang Larsen

2. Team PharmaService (H.C. Graversen)
H.C. Graversen - Henrik CaspersenDennis Bilde - Emil Jepsen, Morten Bilde - Søren Bune

3. Kasper Konow
Kasper Konow - Michael AskgaardJonas Houmøller - Anders Hagen, Mikkel Bensby Nøhr - Lars Lund Madsen

4. Peter Schaltz
Peter Schaltz - Dorthe Schaltz, Martin Schaltz - Mathias Bruun, Søren Christiansen - Lars Blakset

5. Steen Schou
Steen Schou - Jørgen Cilleborg Hansen, Knud-Aage Boesgaard - H.C. NielsenMikkel Larsen - Sejr Andreas Jensen

6. Nils Mønsted
Nils Mønsted - Morten StegeJohan Hammelev - Camilla Bo Krefeld 

7. Knud Harries
Knud Harries - Morten Andersen, Dennis Koch-Palmund - Klaus Adamsen, Jan Sejr Nicolajsen - Lars Nybro Munksgaard

8. Flemming Dahl
Flemming Dahl - Thomas Berg, John Vermehren Norris - Andreas Marquardsen, Christian Lahrmann - Andreas Plejdrup

9. Team Dancon (Henning Østergaard)
Henning Østergaard - Peter FredinJan Pedersen - Gregers Bjarnason, Mads Krøjgaard - Niels Krøjgaard

10. Bjarke Friis
Bjarke Friis - Flemming PoulsenHelle Rasmussen - Lone Bilde, Christina Lund Madsen - Anne-Sofie Houlberg

11. Morten Lund Madsen 
Morten Lund Madsen - Mik KristensenJesper Buus-Thomsen - Rico Hemberg, Signe Buus Thomsen - Peter Jepsen

12. Peter Teisen 
Peter Teisen - Peter Zeeberg, Mads Grove - Henrik Normann Hansen, Ib Christian Bank - Ulrik Zeeberg

 

2. division

1. Marlene Henneberg
Marlene Henneberg - Jens Ove Henneberg, Mads Kirstan - Flemming Jørgensen 

2. Niels Henriksen 
Niels Henriksen - Hans Kristian Sørensen, Trine Bilde - Tom Nørgaard, Søren Caspersen - Emil Buus Thomsen 

3. Malerfirmaet Nielsen & Justesen (Erling Munk Nielsen)
Erling Munk Nielsen - Peter Jacobsen, Jakob Søegaard - Martin Buch, Michael Justesen - Søren Krasilnikoff

4. Karsten Vinther
Karsten Vinther - Flemming Bøgh-Sørensen, Ole Dam Mortensen - Høgni Bærentsen, John Henriksen - Peter Magnussen 

5. Team Vepidan (Morten Klug)
Morten Klug - Poul Clemmensen, Kristian Tylvad - Morten Jepsen, Martin Kolling Jensen - Poul Clemmensen  

6. Lars Mathiesen
Lars Mathiesen - Carsten Raasten - Peter Westrup, Steen Abildgaard - Peter Westrup, Stig Werdelin - Niels Foged (sub)

7. Peter B. Hansen
Peter B. Hansen - Jesper JungdalLeif W. Thomsen - Jens Rasmussen

8. Mads Krogsgaard
Mads Krogsgaard - Søren Rasmussen, Martin Juhl - Søren Gjaldbæk, Thomas Egedgaard - Tommy Kristensen

9. Lars Møller Sørensen
Lars Møller Sørensen - Martin Markvard Knudsen, Bo Lønberg Bilde - Simon Houlberg, Kim Bensby - Lars Pedro Villinger

10. Flemming Danielsen
Flemming Danielsen - Nadia Bekkouche, Tina Ege - Stense Farholt, Henrik Frydenlund Rosthøj - Kasper Billy Jacobsen

11. Henrik Kristensen
Henrik Kristensen - Lars Underbjerg, Palle Reimann - Jens Ole Jensen

12. Thomas Mørkeberg
Thomas Mørkeberg - Sonny Schultz, Mads Refshauge - Jesper Kalenberg, Frank Paaskesen - Povl Sommer

 

 

3. division øst

1. Jan Jørgensen
Jan Jørgensen - Anders Møller Jensen, Birgitte Holm - Morten Skovsted Eriksen, Peter Rahbek Kraunsøe - Søren Kraunsøe

2. Michael Beck
Michael Beck - Claus M. Jensen, Richardt Lisbygd - Kren Jacobsen

3. Preben Schmidt
Preben Schmidt - Kjeld Hansen, Henrik Kruse Petersen - Sigurd Lauge Pedersen, Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova

4. Søren Holst
Søren Holst - Nils Wulff, Kate Reiter - Helge Hesselberg, Simon Ortmann - Daniel Bang-Ortmann, Simon Ortmann - Kathy Field

5. Michael Mulvad
Michael Mulvad - Jens Grann, Sophie Bune - Morten Rasmussen Bune

6. Kim Nørgaard 
Kim Nørgaard - Troels Husted Jensen, Leif Øgaard - Peter Bjørnlund Nielsen, Ole Berg Kristensen - Peter Nielsen

7. Kim Bo Petersen
Kim Bo Petersen - Perry Sjöberg, Christian Snabe - Bo Brink Laursen, Jesper Poulsen - Birger Jonasen 

8. Poul Larsen
Poul Larsen - Eivind Sveinbjørnsson, Michael Hvass Miller - Paw Algran, Ole Raulund - Kell Krogh 

9. Steen Jacobsen 
Steen Jacobsen - Henrik Carstens Laursen, Henrik Rübner-Petersen - Michael Rübner-Petersen, Kim Jonassen - Lars Fugl

10. Steffen Yding
Steffen Yding - Henning Kokborg, Johan Bayer - Henrik Emdahl Sørensen, Freddy Christiansen - Lars Holgaard

11. Erik Wied
Erik Wied - Karsten Nissen Pedersen, Frederik Bjerregaard - Mads Berg, Knut Blakset - Stig Meno Farholt

12. Jens Astrup
Jens Astrup - Mikael Velschow-Rasmussen, Lars Ejskjær - Pim Bussink, Rasmus Kleiv Koch - Bjørg Houmøller

 

3. division vest  

1. Team Investeringsrådgivning (Dorte Cilleborg Bilde)
Dorte Cilleborg Bilde - Jan Rolf-Larsen, Michael Krogh Andersen - Lars Tofte, Søren Cilleborg Bilde - Majka Cilleborg Bilde

2. Kjeld Carsten Sørensen
Kjeld Carsten Sørensen - Claus Sørensen, Bo Thøgersen - Kim LysholdtLars Nielsen - Bjarne Juul Nissen

3. Viborg Ny Bridgeklub (John Høgh)
John Høgh - Ole Vøgg Veje, Niels Kristian Kristensen - John Hansen, Eli Christensen - Peter Boel Nielsen

4. Øjvind Hulgaard
Øjvind Hulgaard - Jesper Gad, Lida Hulgaard - Frederik Mørk, Anders Hanberg Sørensen - Jesper Bechsgaard

5. Svend Brassøe
Svend Brassøe - Stener Glamann, Brian Nielsen - Michael Ankersen

6. Marie Henriksen
Marie Henriksen - Torsten Rasmussen, Claus Lund - Susanne Buus Thomsen

7. Nell Rindahl
Nell Rindahl - Niels Lund, Henrik Ibsen - Henrik Nissen

8. Benny Marquart
Benny Marquart - Preben TaastiJens Kofoed - Johanne Bilde Kofoed, Jørgen Anker Pabst - Lars Peter Damgaard

9. Jens M. Thomsen
Jens M. Thomsen - Jes BankPeter Frigaard - Zhou Liu, Annette Bjørn Jensen - Henning Gerner Mikkelsen

10. Aabenraa Bridgecenter (Jørn Jeppesen)
Jørn Jeppesen - Jes Sundstrøm Brabrand, Dirk Willecke - Udo Thomsen Petersen

11. Varde Bridgeklub (Jørgen Madsen)
Jørgen Madsen - Claus Bødskov, Erik Fjord Pedersen - Børge Larsen

12.  Team ArbejdsmiljøEksperten (Jane Norgren)
Jane Norgren - Jesper Kragh, Nis Rasmussen - Lars Søgård Hansen