Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst

Participants

 

Women

Country Team rosters Convention cards
Finland

Pia Erkkilä (PC)
Hulda Ahonen
Jonna Kaminen
Raija Tuomi
Clas Nyberg (NP coach)

Erkkilä-Ahonen

Kaminen-Tuomi

Denmark Poul Sommer (NPC)
Signe Buus Thomsen
Bjørg Houmøller
Lone Bilde
Helle Rasmussen

Thomsen-Houmøller

Bilde-Rasmussen

Bilde-Rasmussen notes

Bilde-Rasmussen open def.

Iceland

Ólöf Thorsteinsdóttir (PC)
Sigþrúður Blöndal
Harpa Fold Ingólfsdóttir
Solveig Jakobsdottir    
Ingibjörg Guðmunsdóttir                                                     

Blöndal-Ingólfsdóttir

Jakobsdottir-Guðmunsdóttir 

Sweden Kenneth Borin (NPC)
Sandra Rimstedt
Emma Övelius (Sjöberg)
Pia Andersson
Kathrine Bertheau

Rimstedt-Övelius 1

Rimstedt-Övelius 2

Andersson-Bertheau

Norway Tormod Røren (NPC)
Jon-Egil Furunes (Coach)
Ann Karin Fuglestad
Marianne Harding
Gunn Helness
Ida Wennevold
Toril Heskje
Gunn Tove Vist

Fuglestad-Harding

Helness-Wennevold

Heskje-Vist

Heskje-Vist 2

Denmark 2 Jacob Røn (NPC)
Tina Ege
Stense Farholt
Maria Rahelt
Nadia Bekkouche

Ege-Farholt

Rahelt-Bekkouche

Denmark 2 will not play for medals.

Open

Country Team rosters Convention cards
Finland

Clas Nyberg (PC)
Vesa Fagerlund
Kauko Koistinen
Mika Salomaa
Pekka Viitasalo

Fagerlund-Koistinen

Viitasalo-Salomaa

Koistinen-Nyberg

Nyberg-Viitasalo/Salomaa/Fagerlund

Denmark

Bo Bilde (NPC)
John Norris
Allan Cohen
Michael Askgaard
Kasper Konow

Norris-Cohen

Askgaard-Konow

Iceland Jafet Ólafsson (NPC)
Haukur  Ingason    
Helgi Sigurðsson
Aðalsteinn Jörgensen 
Bjarni H. Einarsson      

Ingason-Sigurðsson

Ingason-Sigurðsson brownsticker

Ingason-Sigurðsson supp.

Jörgensen-Einarsson

Sweden

Jan Lagerman (NPC)
Ola Rimstedt
Mikael Rimstedt
Christer Bjäring
Johnny Östberg
Per-Ola Cullin
Marion Michielsen

Rimstedt-Rimstedt

Bjäring-Östberg

Cullin-Michielsen 1

Cullin-Michielsen 2

Norway Christian Vennerød (NPC)
Jon-Egil Furunes Coach)
Per Erik Austberg
Jan Tore Berg
Frederik Helness
Thor Erik Hoftaniska
Glenn Grøtheim
Petter Tøndel

Austberg-Berg

Helness-Hoftaniska

Grøtheim-Tøndel

Faroe Islands

Simun Lassaberg (PC)
Arne Mikkelsen
Bogi Simonsen
Magni Jøkladal

Lassaberg-Mikkelsen

Simonsen-Jøkladal