Seniorhold 2015-16

 

Resultater

Indledende weekend - øst / vest

Resultater fra finale-weekenden

 

Program Seniorhold 2015-16

Finale-weekend den 27. - 28. februar 2016

A-finale

Hold 1 Erling Andersen
Erling Andersen, Else Andersen, Kurt Boysen, Verner Larsen

Hold 2 Niels Henriksen
Niels Henriksen, H.K. Sørensen, Morten Stege, Preben Taasti

Hold 3 Steen Schou
Steen Schou, Frederik Mørk, Knud-Aage Boesgaard, H.C. Nielsen

Hold 4 Georg Aatorp
Georg Aatorp, Svend Larsen, Erik Brok, Jørgen Priess, Niels Nymark, Niels Svendsen

Hold 5 Henning Nølke
Henning Nølke, Karl Pedersen, Ib Axelsen, Andreas Andersen

Hold 6 Helge Hesselberg
Helge Hesselberg, Jakob Bjerrum, Ole Veje, Erik Fjord

Hold 7 Eivind Sveinbjørnsson
Eivind Sveinbjørnsson, Gerda Silke Holm, Lars Øgaard, Søren Larsen

Hold 8 Henrik Kruse Petersen
Henrik Kruse Petersen, Peter Lund, Sigurd Lauge Pedersen, Stig Werdelin, Roland Wald

Hold 9 Flemming Dahl
Flemming Dahl, Georg Norris, Henrik Norman Hansen, Geert Jørgensen, Thomas Berg, Søren Christiansen

Hold 10 Jørgen Vedel
Jørgen Vedel, Ole Plam, Jakob Baden, Ole Stohn

Hold 11 Mette Koefoed
Mette Koefoed, Vera Petersen, Mogens Müller, Ole Kofoed

Hold 12 Eva Ricard
Eva Ricard, Karsten Vinther, Jens Toft, Henrik Snog

 

B-finale

Hold 1 Ejler Ejlersen
Ejler Ejlersen, Steen Yde Christensen, Bo Blunch Søren Parbo

Hold 2 Sven Horsten
Sven Horsten, Bente Mørch-Lassen, Birgit Nelleman, Steffen Lauge Pedersen

Hold 3 Jørgen Røhl
Jørgen Røhl, Jørgen Pabst, Arne Mohr, Hans Werge

Hold 4 Allan Christiansen 
Allan Christiansen, Søren Pirmo, Gunvor Andresen, Ulla Christensen

Hold 5 Jens Greisen
Jens Greisen, Niels Hougaard, Bent Vestergaard, Hans Christian Elsøe Jensen

Hold 6 Steen Bindslev 
Steen Bindslev, Finn Jensen, Torben Rolsted, Eskil Trolle

Hold 7 Marius Lyhne-Knudsen
Marius Lyhne-Knudsen, Mogens Boysen, Uffe Poulsen, Mogens Nyvig

Hold 8 Bent Hansen
Veikko Kinnunen, Birthe Kinnunen, Bent Hansen, Birthe Hansen

Hold 9 Carsten Bernth 
Carsten Bernth, Thomas Würtz, Jesper Debois, Uwe Jens Feddersen

Hold 10 Bodil Haag
Bodil Haag, Flemming Haag, Anne Marie Schrøder, Olaf Ries

Hold 11 Poul Bo Madsen
Poul Bo Madsen, Kirsten Madsen, Sven Rittig, Villy Christensen

Hold 12 John Maagaard
John Maagaard, Elsebeth Maagaard, Karsten Meiland, Ingelise Meiland

 

C-finale

Hold 1 Krista Ruby
Krista Ruby, Anette Bodholt, Vinni Mortensen, Birgit Munch Wissum

Hold 2 Preben Syrach
Preben Syrach, Jonna Syrach, Mogens Damgaard Jacobsen, Jette Hemsø Jacobsen

Hold 3 Anton Hansen
Anton Hansen, Kaj Leegaard, Frode Haunstrup, Knud Haunstrup, Henry Elmholdt, Poul Erik Grønborg

Hold 4 Bente Dirksen  
Bente Dirksen, Grethe Døpping, Lis Hammann, Hans Jørgen Pedersen

Hold 5 Lisbeth Smed
Lisbeth Smed, Ib Hornbeck, Karen Hornbeck, Helle Velschou-Rasmussen

Hold 6 Erik Lund
Erik Lund, Steen Jacobsen, Søren Holst, Nils Wulff

Hold 7 Søren Windelin
Søren Windelin, Jens Kromann, Jens Meedom, Lejla Degn Petersen

Hold 8 Arne Nørgaard
Arne Nørgaard, Aage Michelsen, Torben Lauritzen, Peter Molander

Hold 9 Jens Zeuthen
Jens Zeuthen, Mogens Thorsager, Christian Fogh, Nielsen, Benny Hedegaard

Hold 10 Jens Abildgaard Jensen
Jens Abildgaard Jensen, Else Lentz, Preben Knudsen, Anny Lang

 

Spillested 

Best Western Hotel Svendborg
Centrumpladsen 1
5700 Svendborg
Tlf.: 62 21 17 00

 

Turneringsform 

I A- og B-finalen spiller alle mod alle - 11 runder á 10 spil efter nedenstående skema.

I C-finalen spiller alle mod alle - 9 runder á 12 spil efter nedenstående skema.

 

A- og B-finalen:

 

Bord 1

Bord 2

Bord 3

Bord 4

Bord 5

Bord 6

Runde 1

1-12

2-11

3-10

4-9

5-8

6-7

Runde 2

12-7

8-6

9-5

10-4

11-3

1-2

Runde 3

2-12

3-1

4-11

5-10

6-9

7-8

Runde 4

12-8

9-7

10-6

11-5

1-4

2-3

Runde 5

3-12

4-2

5-1

6-11

7-10

8-9

Runde 6

12-9

10-8

11-7

1-6

2-5

3-4

Runde 7

4-12

5-3

6-2

7-1

8-11

9-10

Runde 8

12-10

11-9

1-8

2-7

3-6

4-5

Runde 9

5-12

6-4

7-3

8-2

9-1

10-11

Runde 10

12-11

1-10

2-9

3-8

4-7

5-6

Runde 11

6-12

7-5

8-4

9-3

10-2

11-1

C-finalen:

 

Bord 1

Bord 2

Bord 3

Bord 4

Bord 5

Runde 1

1-10

2-9

3-8

4-7

5-6

Runde 2

10-6

7-5

8-4

9-3

1-2

Runde 3

2-10

3-1

4-9

5-8

6-7

Runde 4

10-7

8-6

9-5

1-4

2-3

Runde 5

3-10

4-2

5-1

6-9

7-8

Runde 6

10-8

9-7

1-6

2-5

3-4

Runde 7

4-10

5-3

6-2

7-1

8-9

Runde 8

10-9

1-8

2-7

3-6

4-5

Runde 9

5-10

6-4

7-3

8-2

9-1

 

 

Mesterpoint

Indledende weekend - 0,75 guldpoint til deling på holdet for vunden kamp.

A-finale - 1,25 guldpoint til deling på holdet for vunden kamp. Bonus 7, 5, 3
B-finale - 0,75 guldpoint til deling på holdet for vunden kamp. Bonus 2, 1
C-finale - 0,90 guldpoint til deling på holdet for vunden kamp. Bonus 2, 1

Mesterpoint tilskrives efter finalen.

 

Tidsskema for A- og B-finalen 

Lørdag

1. kamp 12:30-13:45
2. kamp 14:00-15:15
3. kamp 15:30-16:45
4. kamp 17:00-18:15
5. kamp 19:15-20:30
6. kamp 20:45-22:00

Søndag

7. kamp 09:15-10:30
8. kamp 10:45-12:00
9. kamp 13:00-14:15
10. kamp 14:30-15:45
11. kamp 16:00-17:15

 

Tidsskema for C-finalen

Lørdag

1. kamp 12:30-14:00
2. kamp 14:15-15:45
3. kamp 16:00-17:30
4. kamp 18:45-20:15
5. kamp 20:30-22:00

Søndag

6. kamp 09:15-10:45
7. kamp 11:00-12:30
8. kamp 13:30-15:00
9. kamp 15:15-16:45