Systemkort 2010-2011

 

1. division

2. division

3. division øst

3. division vest

 

 

1. division

 
 
 
 

2. division

1. Morten Stege
Morten Stege-Vagn Søndergaard, Niels Henriksen-H.K. Sørensen
2.  Jørgen Röhl
Jørgen Röhl-Hans Werge, Erik Brok-Otto Dahl, Frederik Mørk-Ole Wolff 
3.  Jan Kølbæk
Jan Kølbæk-Lars Walter Petersen, Jens Ove Henneberg-Marlene HennebergChristina Klemmensen- Brian Skjønnemann 
4. Jørgen Priess 
Jørgen Priess-Henning Østergaard, Emil Jepsen-Lars Møller Sørensen, Mads Eyed-Erik Eide
5. Ole Dam Mortensen
Flemming Bøgh-Sørensen-Karsten Vinther, Ole Dam Mortensen-Høgni BærentsenChristina Lund Madsen-Fie Houlberg
6. Erling Munk
Erling Munk-Lars Øgaard, Peter Jacobsen-Jacob Søegaard, Søren Larsen-Stephan MagnussonSøren-Erling-Peter
7. Henrik Loius Petersen
Henrik Louis Petersen-Anders Møller Jensen, Tina Ege-Ole Raulund, Niclas Ege-Lars Tofte
8. Jan Jørgensen
Jan Jørgensen-Birgitte Holm, Thomas Svendsen-Henrik Boysen, Allan Koch-Jette Bondo
9. Bjarke Friis
Bjarke Friis-Marianne Rasmussen, Trine Binderkrantz-Nadia Bekkouche, Helle Rasmussen-Lone Bilde 
10. Flemming Dahl
Flemming Dahl-Georg Norris, Henrik Norman Hansen-Mads Grove, John Norris-Allan Cohen
11. Peter Teisen
Peter Teisen-Peter Zeeberg, Thomas Kampmann-Jacob Juhl
12. Sigurd Lauge Pedersen
Stig Werdelin-Sigurd Lauge Pedersen, Snorri Sveinsson-Skafti Jonsson, Leif Nygaard-Lars Høffner
 
 
 

3. division øst 

2. Henrik Brandt Ibsen
Henrik Ibsen-Jørgen Sonne, Andreas Bille Brahe-Claus Pedersen

3. Bent Lythcke
Niels Foged-Lars Mathiesen, Bent Lythcke-Bo Brink Laursen

4. Freddy Christiansen 
Freddy Christiansen-Lars Holgaard, Jakob Hald-Bjerrum-Helge Hesselberg, Simon Houlberg-Kristian Frimer 
5. Søren Holst 
Søren Holst-Nils Wulff, Frank Paaskesen-Erik Lund
6. Jens Ulrik Fougt 
Jens Ulrik Fougt-JeppeG. Knappe, Pia Knak Jacobsen-Steen Jacobsen 
7. Peter Haff 
Peter Haff-Jens Duus, Kresten S. Kristensen-Kim Nørgaard Nielsen, Niels Rasmussen-Peter Bjørnlund Nielsen
8. Henrik Kruse Petersen 
Henrik Kruse Petersen-Kim Bensby, Ole Berg Kristensen-Carsten Horst, Maria Dam Mortensen-Matias Rohrberg
9. Reinholdt Bridge & Travel
Søren Karsilnikoff-Michael Justesen-Nikolai Kampmann
, Kell Krogh-Christian Reinholdt-Knut Blakset
10. Michael Mulvad
Michael Mulvad-Durrin Hynes, Peter Kransøe-Søren Kraunsøe
11. Martin Juhl
Jesper Thomsen-Jan Nielsen, Martin Juhl-Søren Gjaldbæk
12. Preben Thaarup
Preben Thaarup-Troels Husted, Bo Bilde-Søren Fritzbøger, Claus Jensen-Michael Beck

 

 

3. division vest

1. Team BK Nord 1 
Lasse Krefeld-Michael Ankersen, Jes Bank-Morten Rask Jepsen, Flemming Madsen-Flemming Clausen
2. Svend Brassøe
Svend Brassøe-Bjarne S. HansenMichael Roar Nielsen-Stener GlamannPoul Clemmensen-Martin Hilmer Jensen
3. Søren Jørgensen 
Brian Nielsen-Hans Nielsen, Morten Heby-Morten Klug
4. Team BK Nord 2 
Peter Frigaard-Zhou Liu, Jesper Kragh-Albert M. Nielsen, Jens Munch Thomsen-Henning Gerner Mikkelsen
5. John Hansen
Ejler Ejlersen-Niels Kristian Kristensen, Knud E. Christensen-John HansenKim Poulsen-Torben Dalgaard 
6. Henrik Kristensen
Henrik Kristensen-Lars UnderbjergJørgen Madsen-Arne Bjerg 
7. Kim Lysholdt
Kim Lysholdt-Bjarne Juul Nissen, Kjeld Sørensen-Carsten Sørensen  
8. Lars Peter Damgaard 
Lars Peter Damgaard-Keld Grann, Benny Marquart-Asger Bruhn, Preben Taasti-Steffen Wich
9. Aabenraa Bridgecenter
Jørn Jeppesen-Niels C. Dahl, Dirk Willecke-Udo Petersen
10. Henning Kruse 
Henning kruse-Mads Krogsgaard, Claus Lund-Rasmus Koch, Palle Reimann-Peter Berthelsen
11. Per Gaunø Jensen 
Per gaunø Jensen-Bo Lisberg, Martin Markvard Knudsen-Lea Troels Møller Pedersen
12. Lida Hulgaard
Johs. Hulgaard, Lida Hulgaard-Jørgen Anker Pabst, Dorte Cilleborg-Steffen Bräuner