Seniorhold finale 2011-12

 

I weekenden d. 14. - 15. april 2012 spilles der finale i DM for Seniorhold i:

Blaksets Bridgecenter 

Gladsaxevej 382
2600 Søborg

 

Turneringsledere: Lars Korsholm og Jeppe Knappe

 

Turneringsform 

A- og B-rækken: 12 spils kampe uden halvlegsopgørelse

C-rækken: 20 spils kampe med halvlegsopgørelse 

 

Mesterpoint

A-rækken: 1,5 guld til holdet f.v.k, 0,75 guld til holdet f.u.k. Bonus: 5,3,1 guld pr. spiller

B-rækken: 0,9 guld til holdet f.v.k, 0,45 guld til holdet f.u.k. Bonus: 2, 1 guld pr. spiller

C-rækken: 1,5 guld til holdet f.v.k, 0,75 guld til holdet f.u.k. 

 

Vinpræmier

A-rækken: 3, 2 og 1 flaske pr. spiller til nr. 1, 2 og 3

B-rækken: 2, 1 og 1 flaske pr. spiller til nr. 1, 2 og 3

C-rækken: 2, 1 og 1 flaske pr. spiller til nr. 1, 2 og 3

 

Lodtrækning til Vinoble Open d. 9. - 10. juli i Vingsted 

I forbindelse med præmieoverrækkelsen søndag eftermiddag trækkes der lod om 2 gavekort. 

Vinoble Open er som bekendt ikke åben for divisionsspillere, hvorfor disse regler gælder:

  • Mindst 2 af holdets spillere skal deltage i Vinoble Open
  • Hvis et vindende hold består af højst 1 divisionsspiller, kan præmien ikke benyttes, og der trækkes et nyt hold

 

Tidsplan 

A- og B-rækken 

     

C-rækken

                                                                    
Lørdag     Lørdag    
13.00 - 14.30 Runde 1   13.00 - 14.40 Runde 1a  
14.40 - 16.10 Runde 2   14.15 - 15.25 Runde 1b  
16.20 - 17.50 Runde 3   15.40 - 16.50 Runde 2a  
17.50 - 18.50 Spisning   16.55 - 18.05 Runde 2b  
18.50 - 20.20 Runde 4   18.05 - 19.05 Spisning  
20.30 - 22.00 Runde 5   19.05 - 20.15 Runde 3a  
      20.20 - 21.30 Runde 3b  
           
Søndag   Søndag  
10.00 - 11.30 Runde 6   11.00 - 12.10 Runde 4a  
11.40 - 13.10 Runde 7   12.15 - 13.25 Runde 4b  
13.10 - 14.00  Spisning   13.25 - 14.25 Spisning  
14.00 - 15.30 Runde 8   14.25 - 15.35 Runde 5a  
15.40 - 17.10 Runde 9   15.50 - 17.00 Runde 5b  
Ca. 17.20 Præmieoverrækkelse  

 

Deltagerliste

A-rækken

Hold 1. Flemming Dahl
Georg Norris, Thomas Berg, Geert Jørgensen, Peter Lund, Steen Møller
Hold 2. Jørgen Røhl
Erik Brok, Arne Mohr, Frederik Mørk
Hold 3. Niels Henriksen
H. K. Sørensen, Vagn Søndergaard, Jørgen Priess, Kaj Rosell, Jørgen Parbst
Hold 4. Eivind Sveinbjørnsson
Bente Christensen, Keld Larsen, Poul Larsen, Helge Hesselbjerg, Jakob Bjerrum
Hold 5. Jørgen Edvardsen
Axel Kofoed, Inge Lise Kofoed, Bjarne Andersen
Hold 6. Henning Hovgard
Ulrik Eberhardt, Jakob Baden, Erik Skovfoged-Olsen
Hold 7. Hans Graversen
Jens Juel-Berg, Birger Jarulf, Niels-Jørgen Eskildsen
Hold 8. Jens M. Thomsen
Jes Bank, Tonny Hessel, Albert M. Nielsen
Hold 9. Olaf Ries
Kaj Druedal, Flemming Øster, Flemming Haag, Bodil Haag
Hold 10. Erik Fjord Pedersen
Birthe Kjær Larsen, Asger Friis, Lars Nielsen

 

B-rækken

Hold 1. Klavs Kierulff
Jens Trønning, Leon Wiwak, Knud Mosekjær
Hold 2. Ole Vøgg Veje
Jens Fynboe, Klaus Fynboe, Holger Greversen
Hold 3. Erik Lund
Steen Jacobsen, Bjørn Jespersen, Steen Laursen, Søren Holst, Niels Wulff
Hold 4. Peter Møller Nielsen
Hanne Nielsen, Niels Anker, Gitte Druedahl
Hold 5. Jens Greisen
Henrik Sattrup, Hans Christian Elsøe Jensen, Bent Vestergaard
Hold 6. Poul Bo Madsen
Torsten Lind Thomsen, Olav Thomsen, Mogens Rerup
Hold 7. Steffen Bergmann
Jens Duus, Peter Juul, Bernhard Koleus, Peter Nørring, Hans Skaanning
Hold 8. Ole V. Larsen
Niels Hougaard, Vickie Fleicher, Uwe Feddersen, John Dalgaard, Torben Andersen
Hold 9. Veikko Kinnunen
Birthe Kinnunen, Svend Erik andersen, Mogens Bak
Hold 10. Torben Bentsen
Finn Pedersen, Sidse Lønborg, Niels Lønborg

 

C-rækken

Hold 1. Allan Christiansen
Søren Pirmo, Kirsten Struve, Henning Druedahl
Hold 2. Ulla Clausen
Stig Bryde Andersen, Søren Windelin, Vibeke Skat Rørdam
Hold 3. Marius Lyhne-Knudsen
Torben Thrane, Steen Mikkelsen, Svend Thomsen
Hold 4. Jonas Hansen
Knud Erik Lorenzen, Krista Ruby, Steen Bach Nielsen
Hold 5. Steffen Lauge Pedersen
Birgit Nellemann, Helle Iversen, Vivian Bjørn Jensen, Jan Bøg
Hold 6. Erik Laursen
Bente Madsen, Else Steffensen, Ann-Berit Andersen