Systemkort 2015-2016

 

1. division 

2. division

3. division øst

3. division vest

 

 

1. division

1. Marlene Henneberg
Marlene Henneberg-Jens Ove HennebergMads Kirstan-Flemming JørgensenJens Kofoed-Henrik Caspersen
2. Erik Brok
Mads Krøjgaard-Jan Kølbæk, Niels Krøjgaard-Freddi BrøndumOtto Dahl-Erik Brok
3. Nils Mønsted
Camilla Bo Krefeld-Johan HammelevTom Nørgaard-Trine BildeJan Pedersen-Nils Mønsted
4. Team PharmaService
H. C. Graversen-Poul ClemmensenDennis Bilde-Morten BildeLars Tofte-Emil Jepsen
5. Steen Schou
Steen Schou-Frederik MørkH. C. Nielsen-Knud-Aage BoesgaardSteen Schou-Jørgen Cilleborg Hansen
6. Team Vepidan
Jes Bank-Morten Rask JepsenBrian Nielsen-Michael AnkersenFlemming Madsen-Morten Klug
7. Flemming Dahl
Flemming Dahl-Bettina KalkerupJohn Norris-Allan CohenHenrik Norman Hansen-Flemming Poulsen
8. Knud Harries
Knud Harries-Morten AndersenKlaus Adamsen-Dennis Koch-PalmundMads Grove-Jan Nicolajsen
9. Team Brink Plast
Jacob Røn-Peter FredinKell Krogh-Sejr Andreas Jensen - Jacob RønMikkel Larsen-Sejr Andreas Jensen
10Thomas Vang Larsen
Rico Hemberg-Jesper DallMorten Lund Madsen-Lars Lund MadsenOle Raulund-Thomas Vang Larsen
11. Peter Schaltz
Peter Schaltz-Dorthe SchaltzMartin Schaltz-Søren ChristiansenKnut Blakset-Mathias Bruun
12. Kasper Konow
Kasper Konow-Michael AskgaardLauge Schäffer-Jonas Houmøller

 

2. division

1. Team InvesteringsRådgivning
Bjørg Houmøller-Signe Buus ThomsenDorte Cilleborg-Michael Krogh AndersenPeter Jepsen-Majka Cilleborg Bilde
2. Team BK Nord
Andreas Marquardsen-Flemming ClausenJohn Møller Jepsen-Carsten SørensenMats Nilsland- Simon Hult
3. Morten Stege
Niels Henriksen-H. K. SørensenLars Peter Damgaard-Morten StegeJørgen Anker Pabst-Jørgen Røhl
4.  Martin Juhl
Jesper Buus Thomsen-Matias RohrbergHenning Kruse-Mads KrogsgaardSøren Gjaldbæk-Martin Juhl
5. Niels Foged
Steen Abildgaard-Peter WestrupLars Mathiesen-Niels Foged
6. Preben Schmidt
Preben Schmidt-Magnus GroesRichardt Lisbygd-Kren JacobsenLars Pedro Villinger-Kim Bensby
7. Anders Sigsgaard
Anders Hagen-Mikkel NøhrMaria Rahelt-Anders SigsgaardThorvald Aagaard-Karsten Hansen-Nord
8. Ole Dam Mortensen
Ole Dam Mortensen-Høgni BærentsenKarsten Vinther-Flemming Bøgh-SørensenHenrik Kruse Petersen-Sigurd Lauge Pedersen
9. Team Malerfirmaet Nielsen & Justesen og Reinholdt Bridge
Peter Jacobsen-Jakob SøegaardLars Øgaard-Erling MunkChristian Reinholdt-Michael Justesen
10. Bjarke Friis
Bjarke Friis-Marianne Staal RasmussenHelle Rasmussen-Lone BildeChristina Lund Madsen-Anne-Sofie Houlberg
11. Michael Mulvad
Mads Eyde-Rói JoensenThomas Svendsen-Michael Mulvad
12. Peter Teisen
Peter Teisen-Peter ZeebergHenrik Iversen-Ulrik ZeebergIb Christian Bank- Brian Skjønnemann


 

3. division øst

1. Christian Snabe
Christian Snabe-Bo Brink LaursenChristian Reinhold Larsen-Frank BeildorffOle Berg Kristensen-Peter Nielsen
2. Søren Holst
Søren Holst-Nils WulffKate Reiter-Erik Lund, Martin Buch-Frank Paaskesen
3. Bo Engel Olsen
Casper Klink-Bo Engel OlsenAnne-Marie Frölich-Ole Vinberg LarsenJeppe Knappe-Jan Nimb
4. Henrik Louis Petersen
Henrik Louis Petersen-Anders Møller JensenHenrik Friis-Søren LarsenMads Refshauge-Jesper Kalenberg
5. Kim Nørgaard
Troels Husted Jensen-Kim NørgaardNiels Peter Rasmussen-Peter Bjørnlund Nielsen
6. Jan Jørgensen
Birgitte Holm-Morten EriksenPeter Kraunsøe-Søren KraunsøeHenrik Boysen-Jan Jørgensen
7. Freddy Christiansen
Freddy Christiansen-Lars HolgaardJakob Bjerrum-Helge HesselbergGeert Max Jørgensen-Georg Norris
8. Michael Beck
Michael Beck-Claus JensenAndreas Plejdrup-Emil Buus Thomsen
9. Poul Larsen
Henrik Erndahl Sørensen-Johan BayerPeter Rasmussen-Rolf Kjær-HansenFlemming Haag-Poul Larsen
10. Flemming Danielsen
Henrik Frydenlund-Kasper Billy JacobsenNadia Bekkouche-Flemming DanielsenTina Ege-Stense Farholt
11. Ulla Zeeberg
Lars Møller Sørensen-Martin Markvard KnudsenBo Bilde-Søren FritzbøgerChristina Klemmensen-Ulla Zeeberg
12. Finn Achton
Kim Jonassen-Finn AchtonJens Greisen-Jens GalsgaardKasper Dam Kærgaard-Michael Hvass Miller

 

3. division vest

1. Kjeld Carsten Sørensen
Kjeld Carsten Sørensen-Claus Sørensen-Steen WinklerBjarne Juul Nissen-Asger Friis
2. Henrik Kristensen
Henrik Kristensen-Lars UnderbjergPalle Reimann-Rasmus Kleiv Koch
3. Team Aabenraa Bridgecenter
Jes S. Brabrand-Jørn JeppesenUdo Petersen-Dirk Willecke
4. Peter B. Hansen
Gerd Hansen-Michael TøffnerPeter B. Hansen-Jesper JungdalKjeld Winther Thomsen-Leif Winther Thomsen
5. Svend Brassøe
Svend Brassøe-Stener GlamannChristopher Buur-Lars Therkildsen
6. Jens M. Thomsen
Jens M. Thomsen-Henning Gerner Mikkelsen-Annette Bjørn JensenPeter Bak Frigaard-Liu Zhou
7. Jørgen Priess
Jørgen Priess-Henning ØstergaardSvend Haaning-Jens Søndergaard
8. Per Gaunø Jensen
Jesper Kragh-Magni JøkladalLars Venø Jakobsen-Martin Hilmer JensenLasse Bo Krefeld-Per Gaunø Jensen
9Marie Henriksen
Marie Henriksen-Torsten Rasmussen, Lea Troels Møller Pedersen-Andreas JanssonClaus Lund-Susanne Buus Thomsen
10. John Hansen
John Hansen-Brian JepsenTorben Dalsgaard-Hansen-Niels Kristian Kristensen
11. Øjvind Hulgaard 
Søren Bilde-Rasmus Rask JepsenØjvind Hulgaard-Jesper Gad, Maria Dam Mortensen-Rasmus Rask Jepsen 
12. Benny Marquart
Benny Marquart-Keld GrannPreben Taasti-Rikke ChristiansenSteffen Wich-Rasmus Damm