Systemkort 2017-2018

 

1. division

2. division

3. division øst

3. division vest

 

1. division

3. Team PharmaService
H. C. Graversen, Dennis Bilde-Morten Bilde-Emil Jepsen-Freddi Brøndum

1. Team Vepidan
Flemming Madsen-Jes Bank, Morten Jepsen-Kristian Tylvad, Brian Nielsen-Michael Ankersen
2. Niels Henriksen
Niels Henriksen-H. K. Sørensen, Jørgen Anker Pabst-Jørgen Røhl, Trine Bilde-Tom Nørgaard
3.  Mads Krogsgaard
Jesper Buus Thomsen-Søren Rasmussen, Henning Kruse-Mads Krogsgaard, Martin Juhl-Søren Gjaldbæk
4. Peter Hansen
Jesper Jungdal-Peter Hansen, Leif Winther Thomsen-Kjeld Winther Thomsen, Leif Winther Thomsen-Jens Rasmussen,
5. Lars Mathiesen
Lars Mathiesen-Niels Foged, Peter Westrup-Steen Abildgaard, Lars Mathiesen-Carsten Raasteen
6. Preben Schmidt
Preben Schmidt-Kjeld Hansen, Richardt Lisbygd-Kren Jacobsen, Signe Buus Thomsen-Bjørg Houmøller
7. Ulla Zeeberg
Lars Møller Sørensen-Martin Markvard Knudsen, Bo Bilde-Henrik Norman Hansen, Christina Klemmensen-Ulla Zeeberg
8. Flemming Danielsen
Flemming Danielsen-Kasper Billy Jacobsen-Nadia Bekkouche, Nadia Bekkouche-Maria Rahelt, Tina Ege-Stense Farholt
9. Malerfirmaet Nielsen & Justesen
Peter Jacobsen-Erling Munk Nielsen, Jakob Søegaard-Martin Buch, Michael Justesen-Søren Krasilnikoff
10. Stig Farholt
Jacob Røn-Nikolaj La Cour, Peter Fredin-Simon Ekenberg-Jacob Røn, Niels Steenstrup Zeeberg-Peter Fredin,
Stig Farholt-Peter Fredin
11. Bjarke Friis
Helle Rasmussen-Lone Bilde, Christina Lund Madsen-Anne-Sofie Houlberg, Søren Fritzbøger-Bjarke Friis
12. Michael Beck
Michael Beck-Claus Jensen, Andreas Plejdrup-Emil Buus Thomsen, Stig Werdelin-Sigurd Lauge Pedersen

 

3. division øst

1. Nell Rindahl
Nell Rindahl-Niels Lund, Kristoffer Rasmussen-Henrik Ibsen, Henrik Nissen-Nis Graulund
2. Michael Mulvad
Michael Mulvad-Jens Grann, Søren Bune-Victor Todd-Moir, Morten Rasmussen Bune-Håkan Wallmark
3. Flemming Bøgh-Sørensen
Høgni Bærentsen-Ole Dam Mortensen, Karsten Vinther-Flemming Bøgh-Sørensen, John Henriksen-Peter Magnussen
4. Jan Jørgensen
Jan Jørgensen-Henrik Boysen, Morten Skovsted Eriksen-Birgitte Holm, Peter Kraunsøe-Søren Kraunsøe
5. Kim Nørgaard Nielsen
Kim Nørgaard Nielsen-Troels Husted Jensen, Leif Øgaard-Peter Bjørnlund Nielsen, Peter Lund-Henrik Kruse Petersen
6. Steen Jacobsen
Pia Knak Jacobsen-Steen Jacobsen, Jens Greisen-Mogens Bak, Michael Rübner-Petersen-Henrik Rübner-Petersen
7. Kim Bo Petersen
Kim Bo Petersen-Perry Sjöberg, Henrik Knudsen-Jesper Poulsen (13-11-17), Christian Larhmann-Søren Caspersen, Kim Bo Petersen-Jesper Poulsen (23-02-2018), Christian og Henrik Lahrmann (23-02-2018)
8. Jens Houlberg
Jens Houlberg-Susanne Houlberg, Rasmus Kliev Koch-Simon Houlberg, Lars Øgaard-Søren Larsen
9. Michael Soetmann
Michael Soetmann-Henrik Carstens Laursen, Ingemar Andersson-Carsten Kofoed, Jens Krusaa-Svend Erik Andersen
10. Freddy Christiansen
Freddy Christiansen-Lars Holgaard, Jakob Bjerrum-Helge Hesselberg, Henrik Louis Petersen-Lars Christian Høffner
11. Søren Holst
Søren Holst-Nils Wulff, Kate Reiter-Erik Lund, Frank Paaskesen-Povl Sommer
12. Jens Ulrik Fougt
Jens Ulrik Fougt-Henrik Fougt, Lorenzo Zabeo-Jan Bech Knudsen, Jan Nimb-Jeppe G Knappe

 

3. division vest  

1. Marie Henriksen
Marie Henriksen-Torsten Rasmussen, Claus Lund-Susanne Buus Thomsen, Thomas Sivholm-Gustav Hansen
2. Team Aabenraa Bridgecenter
Udo Petersen-Dirk Willecke, Jes Sundstrøm Brabrand-Jørn Jeppesen
3. Team InvesteringsRådgivning
Dorte Cilleborg Bilde-Majka Cilleborg Bilde, Michael Krogh Andersen-Lars Tofte, Peter Jepsen-Søren Cilleborg Bilde
4. Benny Marquart
Keld Grann-Benny Marquart, Preben Taasti-Rikke Christiansen
5. Viborg ny Bridgeklub
Niels Kristian Kristensen-John Hansen-Torben Dalsgaard-Henning Nølke
6. Kjeld Carsten Sørensen
Claus Sørensen-Kjeld Carsten Sørensen, Bo Thøgersen-Kim Lysholdt, Bjarne Juul Nissen-Lars Nielsen
7. Henrik Kristensen
Henrik Kristensen-Lars Underbjerg, Palle Reimann-Jens Ole Jensen
8. Jens Søndergaard
Jens Søndergaard-Svend Haaning, Bettian Kalkerup, Henning Østergård-Jørgen Priess
9. Per Gaunø
Per Gaunø-Lasse Bo Krefeld, Martin Hilmer Jensen-Lars Venø Jacobsen
10. Team BK-Nord 2
Peter Bak Frigaard-Liu Zhou, Martin Kolling Jensen-Søren Jørgensen, Jens M. Thomsen-Annette Bjørn Jensen
11. Ole Veje
Eli Christensen-Peter Boel Nielsen, Albert Mylius Nielsen-Ole Veje
12. Svend Brassøe
Stener Glamann-Svend Brassøe, Bjarne Hansen-Morten Heby