Systemkort 2014-15

 

1. division

2. division

3. division øst

3. division vest

 

1. division

1. Nils Mønsted
Johan Hammelev - Camilla Krefeld, Nils Mønsted - Jan Pedersen, Tom Nørgaard - Trine Bilde
2. Team PharmaService
H. C. Graversen - Henrik Caspersen, Dennis Bilde - Morten Bilde, Lars Tofte - Emil Jepsen
3. Steen Schou
Frederik Mørk - Steen Schou, H. C. Nielsen - Knud-Aage Boesgaard, Jørgen Cilleborg Hansen - Steen Schou
4. Erik Brok
Mads Krøjgaard - Jan Kølbæk, Erik Brok - Otto DahlNiels Krøjgaard - Andreas Marquardsen
5. Flemming Dahl
Flemming Dahl - Bettina Kalkerup, John Norris - Allan CohenHenrik Norman Hansen - Flemming Poulsen
6. Bjarke Friis
Bjarke Friis - Marianne Staal Rasmussen, Helle Rasmussen - Lone Bilde, Christina Lund Madsen - Anne-Sofie Houlberg Jensen
7. Kasper Konow
Kasper Konow - Michael Askgaard, Søren Christiansen - Mats Nilsland, Lauge Schäffer - Jonas Houmøller
8. Thorvald Aagaard
Mikkel Nøhr - Thorvald Aagaard, Maria Rahelt - Anders Sigsgaard, Ole Raulund - Tina Ege
9. Knud Harries
Knud Harris - Morten Andersen, Klaus Adamsen - Dennis Koch-Palmund, Mads Grove - Jan Nicolajsen​
10. Peter Schaltz
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz, Martin Schaltz - Anders Hagen, Knut Blakset - Mathias Bruun
11. Reinholdt Bridge
Kell Krogh - Christian Reinholdt - Jacob Røn - Sejr Andreas Houlberg Jensen, Jacob Røn - Peter FredinMikkel Larsen - Sejr Andreas Houlberg Jensen
12. Thomas Vang Larsen
Thomas Vang Larsen - Lars Lund Madsen - Morten Lund MadsenRico Hemberg - Jesper Dall

 

2. division

1 Michael Ankersen 
Jes Bank - Morten Rask Jepsen, Michael Ankersen - Brian Nielsen, Flemming Madsen - Morten Klug (eftertilmeldt)
2. Jørgen Priess
Jørgen Priess - Henning Østergaard, Mads Eyde - Nils Grove, Christina Klemmensen - Mette Drøgemüller
3. Morten Stege
Vagn Søndergaard - Jørgen Anker Pabst, Niels Henriksen - H. K. Sørensen, Morten Stege - Lars Peter Damgaard
4. Marlene Gottlob Henneberg
Marlene Gottlob Henneberg - Jens Ove Henneberg, Mads Kirstan - Flemming Jørgensen
5.  Martin Juhl
Jesper Buus Thomsen - Matias Rohrberg, Henning Kruse - Mads Krogsgaard, Martin Juhl - Søren Gjaldbæk
6. Niels Foged
Steen Abildgaard - Peter Westrup, Lars Mathiesen - Niels Foged
7. Ulla Zeeberg
Lars Møller Sørensen - Martin Markvard Knudsen, Bo Bilde - Søren Fritzbøger
8. Erling Munk
Peter Jacobsen - Jakob Søegaard, Erling Munk - Lars Øgaard, Sigurd Lauge Pedersen - Jacob Duschek
9. Michael Mulvad
Michael Mulvad - Durrin Hynes, Rói Joensen - Thomas Svendsen
10. Peter Teisen
Peter Teisen - Peter Zeeberg, Henrik Iversen - Ulrik Zeeberg, Ib Christian Bank - Brian Skjønnemann
11. Flemming Danielsen
Henrik Frydenlund - Kasper Billy Jacobsen, Rasmus Kleiv Koch - Palle Reimann, Nadia Bekkouche - Flemming Danielsen
12. Lars Munksgaard
Lars Munksgaard - Poul ClemmensenMagnus Eriksson - Hans Mattsson, John Møller Jepsen - Carsten Sørensen

 

3. division øst

1. Mogens Müller
Mads Berg - Frederik Bjerregaard, Frederik Bjerregaard  - Michael Holmgaard, Lars K. Nielsen - Erik Wied, Mogens Müller - Frederik Bjerregaard - Mads Berg
2. Søren Holst
Søren Holst - Nils Wulff, Kate Reiter - Erik LundFrank Paaskesen - Martin Buch
3. Jeppe Knappe
Jeppe G Knappe - Lars Ejskjær, Pia Knak Jacobsen - Steen Jacobsen, Andreas Plejdrup - Søren Bilde (eftertilmeldt)
4. Henrik Louis Petersen
Henrik Louis Petersen - Anders Møller Jensen, Henrik Friis - Søren Larsen, Mads Refshauge - Jesper Kalenberg
5. Ole Dam Mortensen
Ole Dam Mortensen - Høgni Bærentsen, Karsten Vinther - Flemming Bøgh-Sørensen
6. Jan Jørgensen
Birgitte Holm - Morten Eriksen, Peter Kraunsøe - Søren Kraunsøe, Søren Kraunsøe - Henrik Boysen, Henrik Boysen - Jan Jørgensen
7. Freddy Christiansen
Freddy Christiansen - Lars Holgaard, Jakob Bjerrum - Helge Hesselberg, Geert Max Jørgensen - Georg Norris
8. Henrik Kruse Petersen
Claus Jensen - Michael Beck, Kjeld Hansen - Henrik Kruse Petersen
9. Poul Larsen
Henrik Erndahl Sørensen - Johan Bayer, Peter Rasmussen - Rolf Kjær-Hansen 
10. Henrik Lahrmann
Christian Lahrmann - Michael Velschow Rasmussen, Jesper Poulsen - Henrik Lahrmann
11. Preben Schmidt
Preben Schmidt - Magnus Groes, Richardt Lisbygd - Kren Jacobsen, Lars Pedro Villinger - Kim Bensby
12. Finn Achton
Finn Achton - Kim Jonassen, Finn Caspersen - Kasper Kærgaard, Jens Greisen - Jens Galsgaard

 

3. division vest  

1. Team InvesteringsRådgivning 
Claus Lund - Susanne Buus Thomsen, Signe Buus Thomsen - Henrik Røn, Dorte Cilleborg - Michael Krogh Andersen
2. Henrik Kristensen
Henrik Kristensen - Lars Underbjerg, Ove Sandholt - Bo Thøgersen
3. Team Aabenraa Bridge Center
Jes S. Brabrand - Jørn Jeppesen, Udo Petersen - Dirk Willecke
4. Peter B. Hansen
Peter B. Hansen - Jesper Jungdal, Michael Tøffner - Gerd Hansen, Kjeld Winther Thomsen - Leif Winther Thomsen
5. Svend Brassøe
Svend Brassøe - Stener Glamann, Christopher Buur - Lars Therkildsen
6. Team BK-NORD 2
Jens M. Thomsen - Henning Gerner Mikkelsen - Annette Bjørn Jensen, Peter Bak Frigaard - Liu Zhou
7. Jørgen Røhl
Jøregn Røhl - Ole Wolff, John Høgh - Ole Vøgg Veje
8. Georg Aatorp
Georg Aatorp - Svend Larsen - Niels Nymark, Mogens Birkebæk - Niels Svendsen
9. Marie Henriksen
Marie Henriksen - Torsten Rasmussen, Lea Troels Møller Pedersen - Asger Bruhn
10. Team Viborg Ny Bridgeklub 1
John Hansen - Brian JepsenTorben Dalsgaard-Hansen - Niels Kristian Kristensen
11. Øjvind Hulgaard 
Øjvind Hulgaard - Jesper Gad, Majka Bilde - Peter Jepsen, Maria Dam Mortensen - Rasmus Rask Jepsen
12. Svend Haaning
Svend Haaning - Jens Søndergaard, Carsten Klemmesen - Carsten Lysdahl