Ændre tekststørrelse :
Forminsk tekst Normal tekst Forstør tekst
16. juni 2021

Daglige dynamit-turneringer på BBO

 

 

Danmarks Bridgeforbund arrangerer en daglig Danish Dynamite-parturnering på BBO kl. 20. Alle uanset spillestyrke er velkomne. Dynamit-turneringerne holder dog pause fra den 9. til den 17. juli (begge dage inklusive) under online bridgefestivalen på RealBridge. Læs mere om online festivalen her.

DBf's BBO-turneringer koster 1,25 BBO-dollars (cirka 8 kroner) pr. spiller. Du kan se, hvordan du indbetaler penge på BBO herOBS. Vi anbefaler at indbetale penge via BBO's webside og ikke via appen, da dollarkursen er mest fordelagtig via websiden. Medlemmer af DBf har mulighed for at vinde danske bronzepoint i Danish Dynamite-turneringerne. Husk blot at angive medlemsnummer ved tilmelding. Der er p.t. ikke mulighed for handicapregulering. 

Turneringerne er skiftevis med par- og imp-opgørelse. Mandag, onsdag og fredag spilles med par-opgørelse, tirsdag, torsdag, lørdag og søndag med imp-opgørelse.

Du finder BBO her. Hvis du ikke tidligere har spillet på BBO, kan du se en udførlig guide til at komme i gang her. Du kan også kontakte sekretariatet på 4847 5213 eller dbf@bridge.dk.

Vi har endvidere udarbejdet videoer, som forklarer, hvordan du tilmelder dig en turnering på BBO. Hvis du allerede har en makker, kan du se hvordan her. Du kan også tilmelde dig en liste for spillere, der søger makker til en bestemt turnering. Se hvordan her.

DBf's regler for spil på nettet, herunder Danish Dynamite på BBO, kan du finde her.

 

Resultater (BBO-brugernavne kan være svære at "oversætte", men vi prøver at finde de rigtige navne på vinderne)"

DATO     Vindere
25. juli kl. 20   Imp-turnering – 15 spil (tilmelding på BBO fra kl. 18)
24. juli kl. 20   Imp-turnering – 15 spil (tilmelding på BBO fra kl. 18)
23. juli kl. 20 Resultat Mathias Bruun og Anders Hagen
22. juli kl. 20 Resultat Tom Nørgaard og Jan Pedersen
21. juli kl. 20 Resultat Jan Pedersen og Tom Nørgaard
20. juli kl. 20 Resultat Poul Green og Hanne Kruhl Parner
19. juli kl. 20 Resultat Jørgen Pabst og Lars Peter Damgaard
18. juli kl. 20 Resultat Birte Eriksen og Uffe Poulsen
9.-17. juli     Virtuel festival på RealBridge
8. juli kl. 20 Resultat Mona Jensen og Peter Buchardt
7. juli kl. 20 Resultat Maja Palmø og Birthe Hansen
6. juli kl. 20 Resultat Birte Mogensen og Poul Larsen
5. juli kl. 20 Resultat Lone Bilde og Bo Lønberg Bilde
4. juli kl. 20 Resultat Leise og Rico Hemberg
3. juli kl. 20 Resultat Mary Markussen og LMH
2. juli kl. 20 Resultat Merete og John Vermehren Norris
1. juli kl. 20 Resultat Jens Meyer og Ole Kofoed
30. juni kl. 20 Resultat Jan Pedersen og Lars Peter Damgaard
29. juni kl. 20 Resultat Mona Jensen og Peter Buchardt
29. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
28. juni kl. 20 Resultat Ole Christensen og Eli Skop
28. juni kl. 19.55   Ingen turnering
27. juni kl. 20 Resultat Hans Letort og ClausTegtmeier
27. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
26. juni kl. 20 Resultat Otto Rump og Claus Øgard
26. juni kl. 19.55   Ingen turnering
25. juni kl. 20 Resultat Tim Grønnegaard og Mikkel Grønnegaard
Inga Hansen og Finn Pedersen
25. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
24. juni kl. 20 Resultat Jann Larsen og Knud Dejgaard
24. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
23. juni kl. 20 Resultat Lars Peter Damgaard og Tom Nørgaard
23. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
22. juni kl. 20 Resultat Stig Jørgensen og John Ohmeyer
22. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
21. juni kl. 20 Resultat Peter B. Hansen og Line Eyde
21. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
20. juni kl. 20 Resultat Peter B. Hansen og Line Eyde
20. juni kl.19.55 Resultat Kirsten Broholt og Hans Andersen
19. juni kl. 20 Resultat Jan Pedersen og Tom Nørgaard
19. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
18. juni kl. 20 Resultat Ulla Clausen og Mette Bertelsen
18. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
17. juni kl. 20 Resultat Kirsten Bjerglund og Anders Bjerglund Andersen
17. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
16. juni kl. 20 Resultat Mathias Bruun og Michael Justesen
16. juni (B) kl. 19.55   Ingen turnering
15. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
15. juni kl. 20 Resultat Anders Bjerglund Andersen og Kirsten Bjerglund
14. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
14. juni kl. 20 Resultat Marit Abel og Ivan Abel
13. juni (B) kl. 20.10 Resultat Ella Rohde Pedersen og Anne-Mette Kokholm
13. juni kl. 20 Resultat Torben Sværke og Niels Anker
12. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
12. juni kl. 20 Resultat LHM og Lone Pedersen
11. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
11. juni kl. 20 Resultat Mathias Bruun og Michael Justesen
10. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
10. juni kl. 20 Resultat Marit Abel og Lars Mejlholm
10. juni kl. 15 Resultat Flemming Poulsen og Henning Østergård
9. juni (B) kl. 20.10 Resultat Aage Albrechtsen og Lis Nordfjord Nielsen
9. juni kl. 20 Resultat Jan Pedersen og Tom Nørgaard
9. juni kl. 15 Resultat John Heidelbach og Karsten Hansen-Nord
8. juni (B) kl. 20.10 Resultat Birgitta Liv og Elsa (efternavn mangler)
8. juni kl. 20 Resultat Flemming Danielsen og Kell Krogh
8. juni kl. 15 Resultat Jens Pauli G. Nolsøe og Niels Haahr Hornekær
7. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
7. juni kl. 20 Resultat Asbjørn Boysen og Peter Krogh
7. juni kl. 15 Resultat Povl Leif Brørup og Jens Pauli G. Nolsøe
6. juni (B) kl. 20.10 Resultat Jette Brown og Jens-Ole Andersen
6. juni kl. 20 Resultat Anette Stæhr og Geert Olsen
6. juni kl. 15 Resultat Morten Henningsen og Peter Jacobsen
5. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
5. juni kl. 20 Resultat Erik Wied og Mathias Bruun
5. juni kl. 15 Resultat Jess Thiersen og LMH
4. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
4. juni kl. 20 Resultat Jess Thiersen og LMH
4. juni kl. 15 Resultat Inga Hansen og Finn Pedersen
3. juni (B) kl. 20.10   Ingen turnering
3. juni kl. 20 Resultat Jacob Duschek og Alexander Roberts
3. juni kl. 15 Resultat Peter Jacobsen og Henrik Kruse Petersen
2. juni (B) kl. 20.10 Resultat Elin Ryssel og ROBOT
2. juni kl. 20 Resultat Marit Abel og Ivan Abel
2. juni kl. 15 Resultat Marit Abel og Peter Jacobsen
1. juni (B) kl. 20.10 Resultat Lizette Peinow og Pia Jønck
1. juni kl. 20 Resultat Lena Mortensen og Holger Christensen
1. juni kl. 15 Resultat Flemming Poulsen og Jeppe Juhl
31. maj (B) kl. 20.10   Ingen turnering
31. maj kl. 20 Resultat Marit Abel og Ivan Abel
31. maj kl. 15 Resultat Niels Anker og Bent Hansen
30. maj (B) kl. 20.10 Resultat Ella Rohde Pedersen og Anne-Mette Kokholm
30. maj kl. 20 Resultat Stig Werdelin og John Vermehren Norris
30. maj kl. 15 Resultat Flemming Poulsen og Henning Østergaard
29. maj (B) kl. 20.10 Resultat Brit Johansen og Claus Jensen
29. maj kl. 20 Resultat Stig Werdelin og John Vermehren Norris
29. maj kl. 15 Resultat Kirsten Dalgaard og Uffe Poulsen
28. maj (B) kl. 20.10   Ingen turnering
28. maj kl. 20 Resultat Ole Kofoed og Jens Meyer
28. maj kl. 15 Resultat Ole Christensen og Bo Højrup
27. maj (B) kl. 20.10   Ingen turnering
27. maj kl. 20 Resultat Michael Justesen og Søren Krasilnikoff
27. maj kl. 15 Resultat Jens Meyer og Lars Mejlholm
26. maj (B) kl. 20.10 Resultat Pia Jønck og Morten Ladekarl
26. maj kl. 20 Resultat Jan Pedersen og Tom Nørgaard
26. maj kl. 15 Resultat Henning Druedal og Helge Høgsgaard
25. maj (B) kl. 20.10 Resultat Hanne Nielsen og Stella
25. maj kl. 20 Resultat Jan Pedersen og Tom Nørgaard
25. maj kl. 15 Resultat Inge Udsen og Morten Pontoppidan
24. maj (B) kl. 20.10 Resultat Christian Burchardt og Christian Andersen
24. maj kl. 20 Resultat Mathias Bruun og Erik Wied
24. maj kl. 15 Resultat Birte Mogensen og Poul Larsen
23. maj (B) kl. 20.10 Resultat Lotte og Kasper Iversen
23. maj kl. 20 Resultat Nell rindahl og Niels Lund
23. maj kl. 15 Resultat Mona Jensen og Peter Buchardt
22. maj (B) kl. 20.10 Resultat Christer Bergquist og Ole Randrup
22. maj kl. 20 Resultat Maja Palmø og Søren Ahlburg
22. maj kl. 15 Resultat Lone Bilde og Bo Bilde
21. maj (B) kl. 20.10 Resultat Anette Stæhr og Geert Olsen
21. maj kl. 20 Resultat Alexander Roberts og Jacob Duschek
21. maj kl. 15 Resultat Marit Abel og Ivan Abel
20. maj (B) kl. 20.10 Resultat Aage Albrechtsen og Lis Nordfjord Nielsen
20. maj kl. 20 Resultat Claus Dahl og Hans Erik Barckman
20. maj kl. 15 Resultat Vera Petersen og Jette Nyvang Jørgensen
19. maj (B) kl. 20.10 Resultat Betty Sigrid og Jens (Intet efternavn)
19. maj kl. 20 Resultat Jan V. Sørensen og Jeppe Juhl
19. maj kl. 15 Resultat Vera Petersen og Jette Nyvang Jørgensen
18. maj (B) kl. 20.10 Resultat Henrik (intet efternavn) og Christian Andersen
18. maj kl. 20 Resultat Jens Brix Christiansen og Peter Krogh
18. maj kl. 15 Resultat Helge Høgsgaard og Henning Druedal
17. maj (B) kl. 20.10 Resultat Jette Brown og Jens Ole Andersen
17. maj kl. 20 Resultat Mads A G og Mikkel Grønnegaard
17. maj kl.15 Resultat Peter Jacobsen og Stig Farholt
16. maj (B) kl. 20.10 Resultat Eva Sørensen og Viggo Hansen
16. maj kl. 20 Resultat Marit Abel og Ivan Abel
16. maj kl. 15 Resultat Leise Hemberg og Charles
15. maj (B) kl. 20.10 Resultat Ulla Marie Jensen og Henrik Mohr
15. maj kl. 20 Resultat Pia Larsen og Vagn Brobæk
15. maj kl. 15 Resultat LHM og Jess Thiersen
14. maj (B) kl. 20.10 Resultat Marianne Skafte og Lone Pedersen
14. maj kl. 20 Resultat Tim Jensen og Peter Nielsen
14. maj kl. 15 Resultat Claus Tegtmeier og Danny Hansen
13. maj (B) kl. 20.10 Resultat Else Marie Nielsen og Kristian Key Nielsen
13. maj kl. 20 Resultat Henning Østergård og Peter Jacobsen
13. maj kl. 15 Resultat Ulla Clausen og Ola Hellblom
12. maj (B) kl. 20.10 Resultat Rita Madsen og Marianne Skafte
12. maj kl. 20 Resultat Pia Stets og Bente Mørch-Larsen
12. maj kl. 15 Resultat Flemming Danielsen og Mathias Bruun
11. maj (B) kl. 20.10 Resultat Kirsten Møller og Anne Kok
11. maj kl. 20 Resultat Lars Peter Damgaard og Tom Nørgaard
11. maj kl. 15 Resultat Aage Albrechtsen og Lis Nordfjord Nielsen
10. maj (B) kl. 20.10 Resultat Birte Garde og Gert Knudsen
10. maj kl. 20 Resultat Michael Justesen og Mathias Bruun
10. maj kl. 15 Resultat Mathias Bruun og Kjeld Hansen
9. maj (B) kl. 20.10 Resultat Anette Stæhr og Geert Olsen
9. maj kl. 20 Resultat Kirsten Bjerglund og Anders Bjerglund Andersen
9. maj kl. 15 Resultat Peter Jacobsen og Mathias Bruun
8. maj (B) kl. 20.10 Resultat Anne-Mette Kokholm og Jens (intet efternavn)
8. maj kl. 20 Resultat Jan Pedersen og Flemming Poulsen
8. maj kl. 15 Resultat Henrik Kruse Petersen og Flemming Poulsen
7. maj (B) kl. 20.10 Resultat Maja Palmø og Christian Andersen
7. maj kl. 20 Resultat Line Eyde og Peter B. Hansen
7. maj kl. 15 Resultat IB Axelsen og Kristian Valsted
6. maj (B) kl. 20.10 Resultat Flemming Vidkjær og Christian Andersen
6. maj kl. 20 Resultat Claus Tegtmeier og Peter
6. maj kl. 15 Resultat Marit Abel og Peter Jacobsen
5. maj (B) kl. 20.10 Resultat Maja Palmø og Christian Andersen
5. maj kl. 20 Resultat Otto Dahl og John Møller Jepsen
5. maj kl. 15 Resultat Haldor og Per Skov
4. maj (B) kl. 20.10 Resultat Pia Jønck og Morten Ladekarl
4. maj kl. 20 Resultat Michael Justesen og Mathias Bruun
4. maj kl. 15 Resultat Vera Petersen og Jette Nyvang Jørgensen
3. maj (B) kl. 20.10 Resultat Ella Myhring og Flemming Høgedal
3. maj kl. 20 Resultat Charlotte Schwartz-Rosman og Jan Mayer
3. maj kl. 15 Resultat John Heidelbach og Karsten Hansen-Nord
2. maj (B) kl. 20.10 Resultat Grethe Lambrecht og Carsten M Storgaard
2. maj kl. 20 Resultat Szczepan Smoczynski og Jeppe Juhl
2.maj kl. 15 Resultat Kent Gath og Gunnar Andersen
1. maj (B) kl. 20.10 Resultat Pia Jønck og Morten Ladekarl
1. maj kl. 20 Resultat Flemming Glarmann og Gregers Glarmann
1. maj kl. 15 Resultat Mathias Bruun og Flemming Poulsen
30. april (B) kl. 20.10 Resultat Anette Stæhr og Geert Olsen
30. april kl. 20 Resultat Hanne Jensen og Thomas Sørensen
30. april kl. 15 Resultat Helge Høgsgaard og Henning Druedal
29. april (B) kl. 20.10 Resultat Elsa Lilholm og Jette Møbius
29. april kl. 20 Resultat Anne Rose Petersen og Magnus Groes
29. april kl. 15 Resultat Mathias Bruun og Flemming Poulsen
28. april (B) kl. 20.10 Resultat Christian Burchardt og Christian Andersen
28. april kl. 20 Resultat Marner Joenson og Hans David Øregaard
28. april kl.15 Resultat Mathias Bruun og John Vermehren Norris
27. april (B) kl. 20.10 Resultat Inge Jensen, Kurt Johansen og Bodil Lohse, Per Skov
27. april kl. 20 Resultat Leise Hemberg og Rico Hemberg
27. april kl. 15 Resultat Mathias Bruun og John Vermehren Norris
26. april (B) kl  20.10 Resultat Kirsten Møller og Anne Kok
26. april kl. 20 Resultat Kathrine Field og Simon Ortmann
26. april kl. 15 Resultat Sig Werdelin og Mathias Bruun
25. april (B) kl. 20.10 Resultat Ella Rohde Pedersen og Jens (intet efternavn)
25. april kl. 20 Resultat Otto Dahl og John Møller Jepsen
25. april kl. 15 Resultat Helge Høgsgaard og Henning Druedal
24. april (B) kl. 20.10 Resultat Connie Irene Larsen og Flemming Vidkjær
24. april kl. 20 Resultat Karin Bech og Kent Gath
24. april kl. 15 Resultat Mathias Bruun og John Vermehren Norris
23. april (B) kl. 20.10 Resultat Annette Møller og Susanne Rishøj
23. april kl. 20 Resultat Rikke Skov Mønsted og Nils Mønsted
23. april kl. 15 Resultat Niels Anker og Torben Sværke
22. april (B) kl. 20.10 Resultat Elsa Lilholm og Jette Møbius
22. april kl. 20 Resultat Svend Pedersen og Lars Faurschou Mathiesen
22. april kl. 15 Resultat Kent Gath og Gunnar Andersen
21. april (B) kl. 20.10 Resultat Susanne og Allan Bjerregaard
21. april kl. 20 Resultat Mathias Bruun og John Vermehren Norris
21. april kl. 15 Resultat Erik Wied og Peter Jacobsen
20. april (B) kl. 20.10 Resultat Else Marie Nielsen og Kristian Key Nielsen
20. april kl. 20 Resultat Erling Pedersen og Ole Ringgaard
20. april kl. 15 Resultat Elsa Lilholm og Birgitta Liv
19. april (B) kl. 20.10 Resultat Ingelise Michael og Ole (intet efternavn)
19. april kl. 20 Resultat Kim P. Sørensen og Allan Christiansen
19. april kl. 15 Resultat Peter Nielsen og Tim Jensen
18. april (B) kl. 20.10 Resultat Karsten Melson og Henrik Sørensen
18. april kl. 20 Resultat Dennis Aarø og Frank Espersen
18. april kl. 15 Resultat Birte Mogensen og Bjørn Müller
17. april (B) kl. 20.10 Resultat Anette Stæhr og Geert Olsen
17. april kl. 20 Resultat Henning Pedersen og Guillero Rios Torroba
17. april kl. 15 Resultat Peter Jacobsen og Henrik Kruse Petersen
16. april (B) kl. 20.10 Resultat Christian Burchardt og Aksel Jensen
16. april kl. 20 Resultat Marit Abel og Lone Larsen
16. april kl 15 Resultat Gerda Kristensen og Ida Madsen
15. april (B) kl. 20.10 Resultat Lizette Peinov og Pia Jønck
15. april kl. 20 Resultat Tonni Mathiasen og Lars Underberg
15. april kl. 15 Resultat Peter Jacobsen og Erling Munk
14. april (B) kl. 20.10 Resultat Alice Gøttsche og Morten
14. april kl. 20 Resultat Mathias Bruun og John Vermehren Norris
14. april kl. 15 Resultat Eva Sørensen og Viggo Hansen
13. april (B) kl. 20.10 Resultat Tommy Kronborg og Christian Andersen
13. april kl. 20 Resultat Helge Ugilt Jensen og Claus Hansen
13. april kl. 15 Resultat Niels Anker og Torben Sværke
12. april (B) kl. 20.10 Resultat Pia Jønck og Morten Ladekarl
12. april kl. 20 Resultat Tom Nørgaard og Lars Peter Damgaard
12. april kl. 15 Resultat Bo Engel Olsen og Poul Green
11. april (B) kl. 20.10 Resultat Eva Sørensen og Viggo hansen
11. april kl. 20 Resultat John Jepsen og Otto Dahl
11. april kl. 15 Resultat Mathias Bruun og John Vermehren Norris
10. april (B) kl. 20.10 Resultat Tommy Kronborg og Kjeld H. Petersen
10. april kl. 20 Resultat Mortan Sólheim Thomsen og Haldor Ellingsgaard
10. april kl. 15 Resultat Mathias Bruun og John Vermehren Norris
9. april (B) kl. 20.10 Resultat Ursula Bresemann og Merete Kofoed Petersen
9. april kl. 20 Resultat Michael Justesen og Peter Jacobsen
9. april kl. 15 Resultat Jens Kjeldsen og Verner Larsen
8. april (B) kl. 20.10 Resultat Bente Jerberg og Laila Egehoved
8. april kl. 20 Resultat Jacob Kofoed Lützhøft og Nikolaj Zeeberg
8. april kl. 15 Resultat Laila Egehoved og Merete Vermehren Norris
7. april (B) kl. 20.10 Resultat Else Marie Nielsen og Kristian Key Nielsen
7. april kl. 20 Resultat "Stegger" og "Arnehog"
7. april kl. 15 Resultat Jonna Laursen og Ole Christensen
6. april (B) kl. 20.10 Resultat Rita (efternavn mangler) og Christian Andersen
6. april kl. 20 Resultat Mathias Hahn-Hundsdahl og "thomas1961"
6. april kl. 15 Resultat Holger Christensen og Poul Bo Madsen
5. april (B) kl. 20.10 Resultat Pia Jønck og Erik Kjeldsen